Komentarze (49)
Windows XP nie chce odejść. Jest przestarzały, niebezpieczny, ale nadal używany
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • at3usz

  Oceniono 1 raz 1

  Przerobiłem swój 8.1, zeby zachowywał się i działał jak XP. Niestety nie wszystko się da naprawić, aby było dokładnie tak jak w XP. Windows 10, to jakieś nieporozumienie wymuszające korzystanie z jakiś bzdurnych usług, zabraniające własnej konfiguracji itp. Porażka!

 • atomik2

  Oceniono 1 raz 1

  - bo jest dobry i jeszcze w miarę kontrolowalny.
  Zwłaszcza jak ktoś ma specjalistyczne oprogramowanie np. do sterowania czymś.

  A np. 360 Total Security (chińskie oprogramowanie, WIĘC DOBRE, bo pisane dla miliarda ludzi przez ich wielką kompanię telefoniczną) czy microsoftowy Microsoft Security Essentials (wciąż aktualizowane bazy zagrożeń dla WinXP) pozwalają mieć XP czyste (chyba, ze się chodzi po jakichś szemranych stronkach i ściaga z nich smieci, ale wtedy to i Win10 zapewne nie pomoze.

  Win10 w sumie nie są złe, przyglądam im się ostatnio nieco, choć na dwusystemowym tablecie w sumie wolę Androida 5.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 1 raz 1

  jest nowoczesny , bezpieczny i bardzo przyjazny dla mnie jako Użytkownika, ma wszystko to co jest mi potrzebne więc nie mam zamiaru tego zmieniać mimo że win 7 i win 8 leżą sobie w pudełkach czekając nie wiadomo na co, chyba że maszyna odmówi posłuszeństwa wtedy będę zmuszony coś zmienić.

 • bruno_ja

  Oceniono 3 razy 1

  Argument, że bankomaty działają na przestarzałym systemie jest troche z bani. Do niedawna działały na Win 3.11 i nie było problemu. Microsoft zakończył wparcie dla 3.11 ( wydany w 1993) w 2008. Wsparcie dla xp instalowanego w takich maszynach ma potrwać do 2019 roku.

 • giuseppe53

  Oceniono 1 raz 1

  Dobry kalkulator HP lub Texass z lat 70-tych lub 80-tych nadal działa i żadnych updatów nie potrzebuje.
  Taka jest różnica pomiędzy sprzętem i oprogramowaniem robionym przez fachowców i badziewiem robionym przez amatorów.

 • atomik2

  0

  mam XP na kilku komuterach i W10 na tablecie. W xp jest zainstalowany Microsoft Security Essential (trzeba znaleć w sieci i sobie samemu zainstalowac, np. z FileHippo, albo z setek innych miejsc), który w XP wciąż pobiera bazy wirusów i spywaru z MS, bez zadnych przestawien XP na wersje Embedded. I numery tych baz danych oraz samego silnika MSE w XP są dokładnie TAKIE SAME, jak Windows Defendera w W10 w tablecie.
  Czyli w XP jest to to samo oprogramowanie ochronne, co w W10. Czyli podstawowa ochrona av i spyware jest dokładnie taka sama w XP i W10.

  Posprawdzajcie sami, kto nie wierzy. A ze MS o tym nie krzyczy otwarcie - no coż, a dlaczego miałby krzyczeć skoro jak postraszy, to zwiekszy swoje dochody.

  Oczwiscie z takich wynalazków jak stary IE z WinXP chyba nigdy nie korzystałem, jest mnóstwo znacznie lepszych i bezpieczniejszych przeglądarek innychg firm czy fundacji i są wciąż aktualizowane dla tych 10% swiadomych uzytkowników XP, którzy wiedzą, w co MS gra z "promocją" W10.

 • dar61

  0

  Sebastian Górski, oporny na zasady pisowni polskiej, choruje na przecinkozę:
  '...mimo zakrojonej na szeroką skalę intensywnej promocji Windows 10, opornie oddaje...'
  >>> 10 [BEZ przecinka] opornie

  '...Według ostatnich danych NetMarketShare, od maja ...'
  >>> NetMarketShare [BEZ przecinka] od

  '...w Europie Zachodniej, jak i Wschodniej i to dość...'
  >>> Wschodniej, [PRZECINEK] i to

  '...Oczywiście, wszystkie z tych...'
  >>> Oczywiście [BEZ przecinka] wszystkie

  '...są w lepszym położeniu, niż typowy ...'
  >>> położeniu [BEZ przecinka] niż

  ***
  Windows eXPerience, red. Sebastianie G. - EXPERIENCE!

 • dsdfan

  0

  Windows XP używam w maszynie wirtualnej, kiedy potrzebuję odpalić jakiś program nie mający zamiennika na OS X. To była zresztą ostatnia wersja Windozy z jaką miałem styczność. Instalowanie do tego celu o wiele bardziej zasobożernego Win10 i przyzwyczajanie do obsługi systemu, którego nie znam, byłoby czystą głupotą.

 • kotletxxl

  0

  Po co zmieniać jak dobrze działa, a MS powinien wspierać, bo to w końcu ich produkt zamiast kanibalizować czy oddawać konkurencji

 • miszmasz51

  0

  Poszukajcie "Windows Virtual PC". Na Windows 7 Home Premium 64 Bit, więc z zablokowanym XP Mode, dzięki temu Windows Virtual PC wgrałem Windows XP Pro SP3 (musi być LEGALNY z kluczem, stary komputer poszedł do utylizacji, płyta z Windows XP została) - i DZIAŁA. Jest w sieci domowej, można połączyć się z Internetem (tylko po co), wgrałem sterownik do starszego skanera do którego nie można było zdobyć sterownika na Win 7 64 - głównie o ten skaner mnie poszło, nie chciałem wyrzucać DOBREGO SPRAWNEGO sprzętu... pracuje poprzez sieć domową z drukarką laserową, stacjonarnym komputerem z Win XP Home który służy jako magazyn oraz nowymi laptopami pod Win 7 64, chodzą na nim stare gierki... Zarezerwowałem na niego 10 GB na dysku (niewielka strata dla dysku 500 GB) na partycji systemowej Win 7, Win XP zajął ok 4 GB, reszta do dyspozycji. Uczyniłem to z ciekawości, poniekąd dla zabawy - a tu TYLE pożytku...

 • kosmyg

  0

  Ostatnio widziałem, że automaty ŚKUP też śmigają na XP.

 • justas32

  Oceniono 6 razy -4

  Windows XP jest jak PIS - przestarzały i niebezpieczny - ale nadal używają go ludzie biedni, urzędy, wojsko. I nie chce odejść w niepamięć ...

 • zbirone

  Oceniono 6 razy -4

  Ludzie wolą płacić za coś słabego zamiast używać sprawniejszego i darmowego systemu, jak np. Ubuntu. Natomiast zainstalować komuś Windows 10 to niemal jakby człowiekowi wyrządzić krzywdę bo to skazywanie nieboraka na denne, długie "aktualizacje".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX