W tym serwisie trzymacie swoje CV. Nie zgadniecie, kto go właśnie przejmuje

Największa na świecie biznesowa sieć społecznościowa z końcem roku będzie mieć nowego właściciela. Zostanie przejęta przez... koncern Microsoft. Zaskoczeni?

Uruchomiony w maju 2003 roku LinkedIn zostanie kupiony przez koncern z Redmond za astronomiczną kwotę 26,2 miliarda dolarów i to w gotówce. Za jedną akcję LinkedIn Microsoft zapłaci 196 dolarów. Microsoft zamierza zachować dotychczasowy charakter i wizerunek serwisu, a także pozostawić na stanowisku aktualnego prezesa, Jeffa Weinera. Transakcja przejęcia ma być sfinalizowana do końca obecnego roku kalendarzowego. To pierwszy duży zakup Microsoftu od kiedy jego prezesem został Satya Nadella.

Po ogłoszeniu informacji o przejęciu LinkedIn przez Microsoft, akcje serwisu na amerykańskiej giełdzie poszybowały w górę o niemal 50%.

O globalnym potencjale LinkedIn mogą świadczyć aktualne statystyki. W serwisie zarejestrowano ponad 433 miliony kont (w porównaniu do ubiegłego roku przybyło ich aż 19%). Każdego miesiąca LinkedIn odwiedza 109 mln unikalnych użytkowników (wzrost rok do roku o 9%). Niemal 60% z nich korzysta z zasobów przez urządzenia mobilne (wzrost wizyt mobilnych o 49% w stosunku do ubiegłego roku). W bazie ofert pracy jest obecnie 7 mln aktywnych ogłoszeń.

 

Warto wspomnieć, że niedawno sam LinkedIn wzbogacił swoje portfolio. W kwietniu ubiegłego roku niespodziewanie przejął popularną platformę e-learningową Lynda.com za kwotę 1,5 miliarda dolarów.

Więcej o: