Kuzyn Elona Muska poprosił o "rodzinny rabat" na Teslę. Odpowiedź poszła mu w pięty

Robert Kędzierski
Elon Musk jest znany z bezwzględnego traktowania swoich pracowników. Wymaga od nich heroicznych poświęceń. Te same kryteria zdaje się stosować wobec rodziny.

Elon Musk, miliarder stojący za projektami takimi jak PayPal czy SpaceX, dał się ostatnio poznać jako businessman z krwi i kości. Amerykańskie media donoszą o niewielkiej sprzeczce, jaka wynikła pomiędzy Muskiem, a Lyndonem Rivem, jego kuzynem.

Przeczytaj też: Amazon to piekło? Te wyznania pracowników mrożą krew. 

Rive jest jednocześnie prezesem firmy SolarCity. Właściciel Tesli jest członkiem jej rady nadzorczej. Powiązania rodzinno-biznesowy sprawiły, iż Rive odważył się spytać o "rodzinny rabat na Teslę". Odpowiedź Muska zapewne poszła mu w pięty.

Rive w rozmowie z TechInsiderem zażartował, że najwyraźniej każdy otrzymuje rabat rodzinny. Stwierdził też, że ze względu na oficjalną cenę Tesli stanowisko Muska jest "całkowicie fair".

Twórca Tesli jest znany z szorstkości i niezwykle wygórowanych wymagań wobec pracowników. W zeszłym roku został oskarżony przez jednego z nich, że został zwolniony po tym, jak zamiast pojawić się na zebraniu wybrał się na urodziny syna. Musk temu zaprzeczył. 

 

Więcej o:
Komentarze (18)
Kuzyn Elona Muska poprosił o "rodzinny rabat" na Teslę. Odpowiedź poszła mu w pięty
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 16 razy 12

  To to jeszcze nic. U nas pewien poseł poprosił o podwózkę helikopterem - i też mu odmówili ...

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 11 razy 7

  Może w ramach rzetelności dziennikarskiej warto byłoby dodać, że Musk właśnie wpakował kilka miliardów dolarów w przejęcie SolarCity, która znalazła się na skraju bankructwa. Ten ruch wzburzył zarówno inwestorów, jak i ekspertów od ładu korporacyjnego. Jak widać Musk już sporo zrobił dla swojego kuzyna.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  "Twórca Tesli jest znany z szorstkości i niezwykle wygórowanych wymagań wobec pracowników."

  U jankesów taki ktoś to wizjoner, u nas janusz biznesu...

 • hrabin1

  Oceniono 5 razy 1

  hahahahahahahhaa...

 • pi_sz

  0

  Artykuł jest tak beznadziejny, że aż mi ręce opadły i nie miałem przez chwilę jak pisać...

 • galaktycznypulpet

  0

  Musk jest też znany z machinacji finansowych, czyli jak kupić SolarCity ("swoją" firmę) jeszcze raz, tym razem za pieniądze inwestorów.

 • lekomanek

  Oceniono 6 razy 0

  Coż zwyczajny dzień miliardera. Szkoda, że aby dojść do wielkich pieniędzy trzeba być gburem, ale taki nasz Świat. Nihil novi sub sole.

 • zimochm

  Oceniono 7 razy -5

  ALE BEKA ŁAŁ Robert Kedzierski nominowany na idiote roku za najglupszy artykul prasowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX