Nie zgadniecie, o co dziś pytają Google mieszkający w Wielkiej Brytanii

Od momentu ogłoszenia wyników referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię jej mieszkańców nurtuje wiele ważnych pytań. Jednak na widok niektórych można zarówno parsknąć śmiechem, jak i rzewnie zapłakać przy akompaniamencie soczystego ‘facepalmu’.

Wychodzi na to, że część głosujących we wczorajszym referendum Brytyjczyków nie ma zielonego pojęcia, co oznacza dla nich wyjście ze struktur Unii. Zaraz po zakończeniu głosowania, najczęstsze pytanie dotyczące Unii Europejskiej kierowane w stronę tamtejszego Google brzmiało: "Co się stanie, jak wyjdziemy z UE?". Skok zainteresowania tym tematem w rekordowo krótkim czasie (mniej więcej 2 godziny po zakończeniu głosowania) o ponad 250% zasygnalizowało na swoim profilu na Twitterze Google Trends UK.

Jeszcze lepiej prezentuje się zestawienie pięciu najczęściej zadawanych brytyjskiemu Google zapytań związanych z tematem Unii Europejskiej, które możecie zobaczyć nieco poniżej. Tak, dobrze widzicie. Na drugim miejscu pojawia się pytanie o treści: "Co to jest Unia Europejska?”.

Co to jest UE? Brytyjczycy szukają odpowiedzi w Google tuż po BrexicieCo to jest UE? Brytyjczycy szukają odpowiedzi w Google tuż po Brexicie źródło: Google Trends

W zestawieniu nie zabrakło też pytania o kraje wchodzące w skład UE. Ykhym. Czy na takie rzeczy nie jest aby za późno?

Wniosek nasuwa się sam. Rządowa kampania informacyjna uświadamiająca o konsekwencjach pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej oraz wyjścia z niej nie zdała egzaminu.

Top wyników wyszukiwania w polskim Google według Google Trends koncentruje się dziś na kursach walut - euro, funta oraz franka. Widać wyraźnie, że Polaków interesuje głównie to, jak bardzo zmianę odczują ich domowe budżety.

Więcej o:
Komentarze (60)
Nie zgadniecie, o co dziś pytają Google mieszkający w Wielkiej Brytanii
Zaloguj się
 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 58 razy 56

  PiSowsko Kukizowa mentalności zwyciężyła w Wielkiej Brytani. To ten sam bezmyślny sort ludzi ktorzy w Polsce poszedł głosować na PiS i Kukiza, ktorzy zalewali ich bredniami populizmem, bredniami o patriotyMie i dumie. Tam tacy lidzie poszli głosować na Brexit.

 • Jan Osik

  Oceniono 41 razy 37

  wyborcy kuPiSa, Qrwina czy pis)dzielców nie różnią się specjalnie swoją mentalnością od brytyjskich chłopów małorolnych, którzy zdecydowali o opuszczeniu UE.

  TFU!

 • marcinbird

  Oceniono 30 razy 30

  A może jednak trzeba było pytać ZANIM się głosowało ?

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 9

  Wniosek: kazdy obywatel przed glosowaniem powinien zdac krotki test (np. 5 pytan) z podstawowej polityki. Jezeli odpowie prawidlowo jego glos sie liczy, jezeli nie odpowie dobrze na test, glos idzie do smieci. Jest to jak najbardziej wykonalne w skomputeryzowanym swiecie. Dosyc glupoty niewyksztalconego motlochu, ktory glosuje w sprawach o ktorych nie ma pojecia, a skutki ponosimy my wszyscy.

 • lubiedobrze

  Oceniono 8 razy 8

  Brytyjczycy są chociaż zdolni do refleksji. Polski ciemny lud nie ma takich dylematów.

 • kuwakaztanowa

  Oceniono 7 razy 7

  Tam głosował za Brexitem tzw <<lepszy sort >>! Czy trzeba coś tłumaczyć ? A za jakiś czas będzie płacz.....

 • vito60

  Oceniono 13 razy 7

  Większość Anglików głosujących za brexitem wiedzę czerpała z The Sun lub Daily Mirror.Teraz się przerazili, że trzeba będzie dupę ruszyć i iść do pracy." Suwerenność" kosztuje, zrozumiałeś kaczorze?

 • olewca

  Oceniono 5 razy 5

  A Polacy wiedzieli co robia wybierajac PIS?
  Bu ha ha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX