Nie zgadniecie, o co dziś pytają Google mieszkający w Wielkiej Brytanii

Od momentu ogłoszenia wyników referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię jej mieszkańców nurtuje wiele ważnych pytań. Jednak na widok niektórych można zarówno parsknąć śmiechem, jak i rzewnie zapłakać przy akompaniamencie soczystego ‘facepalmu’.

Wychodzi na to, że część głosujących we wczorajszym referendum Brytyjczyków nie ma zielonego pojęcia, co oznacza dla nich wyjście ze struktur Unii. Zaraz po zakończeniu głosowania, najczęstsze pytanie dotyczące Unii Europejskiej kierowane w stronę tamtejszego Google brzmiało: "Co się stanie, jak wyjdziemy z UE?". Skok zainteresowania tym tematem w rekordowo krótkim czasie (mniej więcej 2 godziny po zakończeniu głosowania) o ponad 250% zasygnalizowało na swoim profilu na Twitterze Google Trends UK.

Jeszcze lepiej prezentuje się zestawienie pięciu najczęściej zadawanych brytyjskiemu Google zapytań związanych z tematem Unii Europejskiej, które możecie zobaczyć nieco poniżej. Tak, dobrze widzicie. Na drugim miejscu pojawia się pytanie o treści: "Co to jest Unia Europejska?”.

Co to jest UE? Brytyjczycy szukają odpowiedzi w Google tuż po BrexicieCo to jest UE? Brytyjczycy szukają odpowiedzi w Google tuż po Brexicie źródło: Google Trends

W zestawieniu nie zabrakło też pytania o kraje wchodzące w skład UE. Ykhym. Czy na takie rzeczy nie jest aby za późno?

Wniosek nasuwa się sam. Rządowa kampania informacyjna uświadamiająca o konsekwencjach pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej oraz wyjścia z niej nie zdała egzaminu.

Top wyników wyszukiwania w polskim Google według Google Trends koncentruje się dziś na kursach walut - euro, funta oraz franka. Widać wyraźnie, że Polaków interesuje głównie to, jak bardzo zmianę odczują ich domowe budżety.

Więcej o: