W Moskwie zamiast Pokemonów proponują łapanie... bohaterów narodowych

Władze Moskwy mają nadzieję, że ich mieszkańcy oraz odwiedzający z większą chęcią będą polować na Piotra Czajkowskiego lub Jurija Gagarina, niż Nidokinga czy Tirtouga. W stolicy Rosji ruszają właśnie testy aplikacji do złudzenia przypominającej Pokemon GO.

Aplikacja ma bazować na popularnym mobilnym przewodniku Discover Moscow dostępnym dla posiadaczy smarfonów z Androidem i iOS. Finalna wersja zostanie udostępniona pod koniec sierpnia, jednak już teraz w kilku miejscach pojawiły się kody QR umożliwiające zrobienie sobie selfie z cyfrowymi klonami słynnych postaci z rosyjskiej historii.

Wśród nich znajdują się między innymi kompozytor Piotr Czajkowski, pisarz Aleksander Puszkin, kosmonauta Jurij Gagarin, carowie Ivan IV Groźny oraz Piotr I Wielki. Jest nawet Napoleon Bonaparte, choć tego ostatniego akurat trudno w Rosji nazwać bohaterem narodowym.

Póki co, Pokemon GO nie jest oficjalnie dostępny w Rosji. To jednak nie powstrzymuje mieszkańców Moskwy przed pobieraniem pliku instalacyjnego gry spoza Google Play i szukaniem Pokemonów po całym mieście. Doszło do tego, że sam rzecznik Władimira Putina w połowie lipca zaapelował do graczy o zaprzestanie łapania Pokemonów w okolicach Kremla.

Przedstawiciele partii rządzącej twierdzą, że deweloper Pokemon GO może wykorzystać grę do zakłócania wyborów parlamentarnych zaplanowanych na wrzesień. Stąd zapewne próba odwrócenia uwagi w stronę łapania bohaterów narodowych.

Więcej o: