Apple musi udawać, że broń palna nie istnieje? Na iPhonie ikona pistoletu zostanie zastąpiona...

Robert Kędzierski
Jedną z nowości w systemie iOS 10 jest aktualizacja popularnych ikonek. Wśród nich znalazła się również ta przedstawiająca broń. Firma z Cupertino bardzo szybko musiała z niej jednak zrezygnować.

Apple nie spodziewał się, że niektóre z zaprojektowanych przez niego ikonek, które znalazły się w iOS10, nowej wersji systemu mobilnego, wzbudzą tak duże kontrowersje. Kilka dni temu gigant z Cupertino zmuszony został do wycofania się z niektórych pomysłów, ponieważ ikonki zostały użyte w kilku kontrowersyjnych sytuacjach.

Czytaj też: iOS 10 - co w nim takiego interesującego?

Pewien 12 latek ze stanu Virginia został zatrzymany przez policję po tym jak za pośrednictwem Instagrama opublikował wpis "ozdobiony" ikonkami broni, noża i bomby... Francuski sąd uznał z kolei, że wpisy zawierające tego typu ikony stanowią groźby karalne. Skazał mężczyznę, który wysłał swojej byłej dziewczynie wiadomości zawierające ikony broni, na rok więzienia - donosi CNN

embed

Do protestu wobec Apple przyłączyły się organizacje zwalczające powszechny dostęp do broni. Poskutkowało. Ikonkę rewolweru zastąpiła ikonka pistoletu na wodę. To zaklinanie rzeczywistości, czy słuszna decyzja? Prosimy o opinie.