Gry z kultowej Amigi w przeglądarce. Fani retro będą zachwyceni

Serwis Internet Archive, który można określić mianem internetowego muzeum, właśnie dodał do swoich zbiorów ogromną kolekcję programów i gier znanych z komputerów marki Amiga. Do ich uruchomienia wystarczy jedynie przeglądarka internetowa.

W kolekcji Amigi znajduje się niemal 10 tysięcy pozycji, z czego mniej więcej 2 tysiące to same gry. Fani retro z pewnością znajdą tam tytuły, w które zagrywali się lata temu. Poza tym umieszczono tam różne programy oraz niezliczone dema technologiczne prezentujące potencjał ówczesnych komputerów marki Amiga.

Gry uruchamiają się w oknie przeglądarki internetowej. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego oprogramowania. Wszystko za sprawą JSMESS - wersji emulatora MESS wykorzystującego język JavaScript.

Kolekcja gier z AmigiKolekcja gier z Amigi źródło: Internet Archive

Polecamy skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki, bo tytułów jest naprawdę sporo. W niektórych traficie na krótką instrukcję z rozpiską klawiszy. W innych sterowanie trzeba będzie poznać na piechotę, metodą prób i błędów. W większości przypadków wystarczy klawiatura numeryczna. Niektóre z gier oraz programów na obecnym etapie wdrożenia mogą jeszcze nie działać prawidłowo.

W przepastnych zbiorach Internet Archive znajdziemy między innymi dużą kolekcję gier z automatów, kultowej konsoli Atari 2600 oraz takich, które pamiętają jeszcze środowisko MS-DOS.

Więcej o: