Masz telefon na kartę w Orange, Play, Plus lub T-mobile? Zarejestrujesz go na poczcie

Robert Kędzierski
Poczta Polska właśnie ułatwiła życie posiadaczom telefonów na kartę. By je zarejestrować nie trzeba udawać się do salonu.

Ustawa antyterrorystyczna, która weszła w życie kilka tygodni temu, nakłada na użytkowników telefonów na kartę nowy obowiązek. Do końca stycznia przyszłego roku muszą je zarejestrować. Inaczej, jak pisaliśmy, operatorzy dezaktywują numer.

Czytaj też: Uwaga! Naciągają metodą "Na rejestrację SIM".

Poczta Polska ogłosiła właśnie decyzję, która znacząco ułatwi wymaganą prawem rejestrację. Do tej pory konsument musiał odwiedzić salon operatora. Teraz wystarczy udać się na najbliższą pocztę

embed
Rejestracja karty pre-paid w placówkach Poczty Polskiej to przede wszystkim bezpieczeństwo ochrony danych osobowych i możliwość polegania na sprawdzonej i bezpiecznej firmie z największą liczba punktów sprzedaż

- mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Jak zarejestrować telefon na poczcie?

W celu rejestracji telefonu na kartę należy odwiedzić najbliższą placówkę Poczty. Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości (w Polsce to wyłącznie paszport lub dowód osobisty) i kartę SIM. Oprócz tego konsumenci mogą też zarejestrować kartę, na tych samych zasadach, w salonie swojego operatora.

Poczta Polska dysponuje 4600 placówkami. W wielu małych miejscowościach czy wsiach salonu operatora nie ma. Decyzja Poczty Polskiej jest zatem niezwykle korzystna dla użytkowników telefonów. 

Masz kartę SIM? Nie wiesz, jak ją zarejestrować? Skorzystaj z naszego poradnika.

Więcej o: