Kolejny wypadek z udziałem Tesli. W ciągu kilkudziesięciu sekund auto stanęło w płomieniach

Daniel Maikowski
We Francji doszło do wypadku z udziałem Tesli Model S. W czasie jazdy próbnej w aucie zapalił się akumulator. Na szczęście pasażerowie zdołali się ewakuować z samochodu zanim doszczętnie spłonął.

Koncern Tesla Motors potwierdził, że na południu Francji doszło do wypadku z udziałem samochodu Tesla Model S. Z relacji kierowcy wynika, że podczas przyśpieszania, usłyszał on dziwny głośny dźwięk dobiegający z wnętrza auta. Pracownik Tesli, który siedział obok niego, poprosił go, aby  zatrzymał samochod. Chwilę później, kierowca i wszyscy pasażerowie ewakuowali się z Tesli.

„W ciągu kilkudziesięciu sekund samochód stanął w płomieniach, a po kolejnych pięciu minutach był już kompletnie zniszczony” – relacjonował kierowca w rozmowie z dziennikiem „Sud Ouset.”

Niebezpieczna Tesla?

Samochody Tesli nie mają ostatnio dobrej prasy. Media donoszą o kolejnych wypadkach z udziałem tych pojazdów. Czy wynika z tego, że są one mniej bezpieczne od innych aut? Wyciąganie takich wniosków byłoby bardzo pochopne. Musimy pamiętać, że koncern Elona Muska  znajduje się dziś w centrum medialnego zainteresowania. Gdy w jakimś kraju dochodzi do wypadku z udziałem Forda, Volvo czy Mercedesa, to prawdopodobnie napisze o nim jedynie lokalna prasa. W końcu – takie wypadki zdarzają się niemal codziennie. Jednak, gdy w incydencie uczestniczy auto Tesli, niemal natychmiast wybucha wielkie medialne szaleństwo.

Tak było w przypadku wypadków, w których kierowcy Tesli w niewłaściwy sposób korzystali z funkcji autopilota. Choć wszystko wskazuje na to, że winą za te incydenty należy obarczyć samych kierowców i ich lekkomyślność (oglądanie filmu podczas kierowania pojazdem nie jest najlepszym pomysłem), to jednak nie brakowało rownież osób, które zrzucały odpowiedzialność na Teslę.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że koncern Elona Muska powinien reagować na wszelkie doniesienia dotyczące incydentów z udziałem jego samochodów. Powinien, i reaguje. Po wypadku we Francji Tesla niemal natychmiast zapowiedziała szczegółowe śledztwo, w którym ma współpracować z lokalnymi władzami.

Do zapalenia się akumulatorów w autach Tesli dochodziło zresztą już w przeszłości.  We wszystkich przypadkach miało ono związek z czynnikiem zewnętrznym. W 2013 roku, w Seattle, Tesla Model S zapaliła się po tym, jak samochód najechał na leżące na drodze kawałki metalu. Innym razem auto wjechało na hak holowniczy, który uderzył w podwozie i wywołał pożar. W odpowiedzi, w 2014 roku Tesla wyposażyła Model S w dodatkową osłonę podwozia, co miało zapobiec podobnym incydentom

Więcej o:
Komentarze (30)
Kolejny wypadek z udziałem Tesli. W ciągu kilkudziesięciu sekund auto stanęło w płomieniach
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Pisza o Tesli model S a na obrazku o polackiego gimbusiarstwa Tesla model 3.

 • krzysztofgie

  Oceniono 5 razy 1

  I co z tego ile się pali w miesiącu Mercedesów czy BMW?

 • skrzyneczka2

  Oceniono 1 raz 1

  A to za kilka dni podobnej wielkosci news bedzie jak to tesla uratował od pożaru poł miasta, kto sie założy?

 • japka_putina

  Oceniono 2 razy 0

  Akurat ten wypadek wygląda zwyczajnie. Na coś najechali, huknęło w akumulatory, samochód pokazał na wyświetlaczu awarię ładowania, zjechali na pobocze, wysiedli i zaczął się pożar. Jeżeli przyczyną było coś innego, to i tak się nie dowiemy, bo dowody się spaliły.

 • lech2011

  0

  ile wynosi ubezpieczenie takiego auta ?

 • hubba_hubba

  Oceniono 4 razy 0

  Cała ta Tesla to, póki co, jedna wielka bańka PR-owa i inwestycyjna.
  Zmienię zdanie, gdy inwestorzy pana Muska zobaczą pierwszą dywidendę, ale takie mam dziwne wrażenie, że prędko to nie nastąpi.

 • abtmarketing

  0

  To sie w PL nie przyjmie - nie da sie na gaz przerobic.

 • siekier35

  Oceniono 2 razy 0

  mój sąsiad co roku kasuje ze dwa/trzy rowery
  to go przyciąganie ziemskie niszczy to gps zawodzi
  ale jest twardy
  jeździ dalej kuropędem

 • edimerc

  Oceniono 6 razy 0

  Przypomnę, że Concorde był dokładnie tak samo niewłaściwie użytkowany - wjechał na kawałek metalu i też się spalił. Tylko że w przeciwieństwie do Tesli był samolotem, składał się w dużej części z paliwa a pasy startowe są starannie oczyszczane. Jaką tym razem wizję będzie miał Musk?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX