Warci więcej od gigantów. Twórcy "Wiedźmina 3" z nowym rekordem na giełdzie

Pierwszy raz w historii kapitalizacja spółki CD Projekt przekroczyła w poniedziałek poziom, którego mogą jej pozazdrościć tak uznane i duże firmy jak JSW, Energa, Ciech czy Kęty.

W poniedziałkowy poranek akcje spółki CD Projekt podskoczyły do poziomu 42 złotych, a łączna kapitalizacja przekroczyła rekordowy poziom 4 mld złotych. Jeszcze na początku sierpnia wiele wskazywało na to, że obecną falę wzrostów firma ma już za sobą. Tymczasem bardzo dobre wyniki z II kwartału 2016 (102,1 mln złotych zysku netto, zatem ponad 200% więcej niż rok temu) pomogły w dalszym windowaniu cen akcji.

Trzeci Wiedźmin na drugiej fali

Nie da się ukryć, że motorem napędowym CD Projektu stała się seria gier o Geralcie z Rivii. Wystarczy przypomnieć sobie jak na przestrzeni lat 2013 - 2015 perspektywa wydania Wiedźmina 3 wpłynęła na akcje spółki. Z poziomu 7,50 zł w maju 2013 doszły do 25,89 zł w ostatnim dniu przed premierą rynkową (19 maja 2015). Był ogromny sukces i zyski, jednak po premierze na giełdzie z akcjami działo się niewiele.

W ostatnich dniach poinformowano o wynikach Grupy Kapitałowej CD Projekt z pierwszego półrocza - 319 mln zł przychodów ze sprzedaży i 135 mln zł zysku netto.

CD Projekt SA - notowania giełdoweCD Projekt SA - notowania giełdowe źródło: Bankier.pl

Jest na co czekać

Notowania CD Projektu napędzają również duże oczekiwania związane z Gwintem, zapowiedzianą 14 czerwca na targach E3 w Los Angeles grą karcianą ze świata Wiedźmina. Darmowy tytuł z systemem mikropłatności ma być wydany na platformy PC oraz Xbox One. Zamknięte beta testy Gwinta rozpoczną się 25 października. O wiele większa produkcja, nad którą obecnie pracują deweloperzy CD Projekt RED to Cyberpunk 2077. Na razie data jej premiery nie została ujawniona.

Więcej o: