Ten notes kosztuje 2730 złotych. Pod zwykłymi papierowymi kartkami kryje się wielka technologia

Wygląda jak zwykły notes. Dopiero nazwa wiele wyjaśnia: Montblanc Augmented Paper kryje w sobie niezwykle ciekawą, coraz bardziej popularną technologię.

Microsoft, Apple, Samsung wraz z wieloma innymi producentami próbują nas przekonać do urządzeń hybrydowych - takich, których można używać jak tradycyjne laptopy, dotykowe tablety, czy narzędzia "rozumiejące" odręczne pismo i rysunki. 

Czytaj też: Tablet Apple dla biznesu. Co potrafi iPad Pro?

Firma Montblanc zaprezentowała równie ciekawe urządzenie, które jest jednak... notesem. Tak przynajmniej wygląda na pierwszy rzut okaAugmented Paper jest stworzony ze zwykłego papieru i skóry. Urządzenie ma jednak wbudowany digitizer, który przetwarza wszystko, co piszemy, czy rysujemy, na postać cyfrową. 

Cyfrowy notes, jak wyjaśnia The Wired, potrafi przesyłać nasze notatki i rysunki do urządzeń zewnętrznych, ma też wbudowaną pamięć stu wirtualnych kartek. Oczywiście do tworzenia e-notatek niezbędne jest posługiwanie się dołączonym specjalnym "długopisem". 

Urządzenie, które kosztuje w przeliczeniu na złotówki 2730 złotych rozpoznaje 12 języków. Będzie dostępne w limitowanej sprzedaży od 22 września.

Przełomowa rzeczywistość?

Innowacyjny notes wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną, chociaż nie w klasycznej formie. Jest kolejnym produktem, który wyraźnie skierowany jest do użytkowników biznesowych. Zaletą urządzenia Montblanc jest jego elegancja, głęboko schowana cyfrowa powłoka. Wbrew pozorom właśnie takie przedmioty mogą stanowić wyznacznik trendów - użytkownik korzysta z nich jednocześnie w sposób tradycyjny jak i nowatorski. Notes Mont Blanc wykorzystać można w niezwykle naturalny sposób. A dane wysłać na smartfon lub tablet, który każdy przecież już ma. Dodawanie "cyfrowej powłoki" do zwykłych przedmiotów jest bardzie ciekawym kierunkiem rozwoju VR i AR. 

Więcej o: