Messenger wprowadził nową funkcję wideo. Gdzieś już ją widzieliśmy

Kamil Mizera
Facebook chce, aby Messenger stał się naszym centrum komunikacji ze znajomymi. Dlatego wciąż dodaje nowe funkcje do swojego komunikatora. Najnowsza nazywa się Instant Video.

Instant Video ma za zadanie uatrakcyjnić nasze czatowanie ze znajomymi dodając do niego natychmiastową komunikację w postaci wideo. Dzięki tej funkcji możemy jednocześnie połączyć się przez wideo-chat z daną osobą, jak również swobodnie pisać, gdyż okienko rozmowy wideo zostanie zminimalizowane. Można je też przesuwać w dowolne miejsce na ekranie.

Czytaj też: W nowej polityce prywatności WhatsAppa chodzi o coś więcej niż tylko numer telefonu

Jak to dokładnie działa? Wystarczy mieć uruchomiony czat z konkretną osobą i kliknąć w ikonkę kamery w górnym rogu komunikatora. Gdy ta odbierze wideo-rozmowę, minimalizujemy okno i możemy nie tylko się widzieć, ale dalej też ze sobą pisać.

messenger videomessenger video grafika: Facebook

Warto pamiętać, że funkcja ta nie jest jednak typową wideo-rozmową. Jeżeli zadzwonimy za pomocą Instant Video do danej osoby, która w tym momencie nie rozmawia z nami, to ta nawet nie dostanie powiadomienia o tym. Instant Video ma uatrakcyjnić rozmowę a nie zastąpić "klasyczny" wideo-czat. 

Przy okazji nasuwa się pytanie, czy my już gdzieś takiej funkcji nie wiedzieliśmy? Tak! W Snapchacie. Również w tej aplikacji w trybie rozmowy możemy uruchomić sobie wideo-czat.

Jak zwykle Facebook działa na zasadzie: czego nie kupimy, to skopiujemy.

Więcej o: