Pierwszy raz w Polsce: turniej Call of Duty na PS4. W puli nagród 10 tysięcy euro

Już niedługo będziemy mogli obejrzeć na własne oczy (a niektórzy z nas zasiąść wśród graczy) finałowe zmagania uczestników rozgrywanego na konsolach PlayStation 4 turnieju Call of Duty World League (CWL). Wydarzenie odbędzie się w ramach zaplanowanej na drugą połowę października imprezy Warsaw Games Week 2016.

Turniej Call of Duty World League (CWL) rozgrywany jest na grze Call of Duty: Black Ops III na konsolach PlayStation 4. Zawody składają się z dwóch etapów: kwalifikacji online oraz lokalnych finałów rozgrywanych już na miejscu przez sieć LAN. Cztery najlepsze drużyny kwalifikacji dostaną szansę zagrania w polskich finałach na targach Warsaw Games Week 2016 i zgarnięcia nagród pieniężnych o łącznej wartości 10 tysięcy euro.

Za zdobycie pierwszego miejsca zwycięska ekipa dostanie 5 tysięcy euro. Nagrody za kolejne trzy miejsca to odpowiednio 2,5 tysiąca euro, 1,5 tysiąca euro oraz tysiąc euro. W każdej drużynie zgłoszonej do zawodów musi być czterech graczy, którzy mają przynajmniej 18 lat. Polacy mogą wziąć udział w lokalnych kwalifikacjach po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie turnieju . Pierwszy etap rozgrywek kwalifikacyjnych zaczyna się już w najbliższą sobotę, 17 września o godzinie 20:00.

Turniej COD na Warsaw Games Week 2016Turniej COD na Warsaw Games Week 2016 źródło: Mindspot Communication & Media

Warto wspomnieć, że Call of Duty World League (CWL) to jeden z nielicznych turniejów e-sportowych rozgrywanych na konsolach. Należy się spodziewać, że w przyszłości będzie ich więcej i wyraźniej zaznaczą swoją obecność w sektorze zdominowanym do tej pory przez wydarzenia czysto pecetowe.

Dla przypomnienia targi Warsaw Games Week 2016 odbędą się w dniach 13 - 16 października 2016 na terenie hal wystawienniczych Expo XXI w Warszawie. Głównymi partnerami wydarzenia są Cenega, Microsoft, Sony Interactive Entertainment Polska oraz Ubisoft. Już wkrótce organizator zdradzi nam więcej informacji o atrakcjach czekających na uczestników tego wydarzenia.

Więcej o: