Netflix wreszcie dostępny po polsku. Będą rodzime produkcje i współpraca z polskimi twórcami?

Daniel Maikowski
Jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie od dziś dostępny jest w polskiej wersji językowej. To prawdopodobnie nie koniec nowości związanych z obecnością Netfliksa w naszym kraju.

Netflix zadebiutował w Polsce na początku tego roku . W tym samym czasie dostęp do serwisu uzyskali również użytkownicy z kilkudziesięciu innych krajów.  Do tej pory usługa nie była jednak dostępna w języku polskim. To właśnie się zmieniło.

Dziś - bez wielkich zapowiedzi - wystartowała polskojęzyczna wersja Netfliksa. Przetłumaczono zarówno aplikację dla przeglądarek internetowych, jak również aplikacje mobilne dla systemów Android i iOS oraz dla konsoli PlayStation 4. Z pewnością w ciągu najbliższych godzin pojawią się takż aplikacje dla Smart TV.

NetflixNetflix fot. D.M.

Moment debiutu polskojęzycznej wersji Netfliksa nie jest jednak przypadkowy. We wtorek  Warszawie odbędzie się konferencja, na której pojawi się CEO amerykańskiej firmy Reed Hastings, który opowie o planach Netfliksa wobec polskiego rynku.

A te są ponoć bardzo dość ciekawe. Nieoficjalnie mówi się o wzbogaceniu katalogu serwisu o polskie filmy i seriale. W tej kwestii coś już się nawet zadziało. Wczoraj na Netfliksie pojawiła się seria polskich stand-upów z udziałem m.in. Tomasza Jachimka.

NetflixNetflix fot. D.M.

Niewykluczone, że Netflix będzie chciał również wejść w kooperację z polskimi reżyserami i producentami przy tworzeniu filmów i serialów z cyklu "Netflix Originals". 

Na więcej szczegółów dotyczących obecności Netfliksa w Polsce musimy jednak poczekać do południa. Wówczas dowiemy się wszystkiego z ust samego Hastingsa.

Więcej o: