Doniesienia o nowym iPhonie nigdy nie pojawiały się tak wcześnie. Apple projektuje coś niesamowitego

Robert Kędzierski
Zaledwie kilka tygodni po premierze iPhone'a 7 do mediów przedostają się przecieki dotyczące iPhone'a 8. Już robią wrażenie.

O tym, że przyszłoroczny iPhone ma być wyjątkowy spekuluje się już od dawna. Branżowe media i komentatorzy oczekują, że jubileuszowy telefon Apple będzie w stanie odwrócić spadkowy trend sprzedaży.

Czytaj też: Spadek sprzedaży iPhone'ów może szokować. Co się stało?

Nieoficjalne przecieki, które pojawiają się wyjątkowo szybko, bo tuż po premierze "siódemki", zdają się potwierdzać oczekiwania. iPhone 8 ma znacznie różnić się od obecnej wersji - nieoficjalne doniesienia publikowane m.in. przez Cnet mówią o ceramicznej obudowie, bezkrawędziowym wyświetlaczu i ulepszonym aparacie. 

Ważny rok dla branży

Jubileusz iPhone'a może być katalizatorem dla całej branży. Jeśli Apple pokaże coś niesamowitego inni producenci będą starali się mu dorównać. O tym, że przyszły rok może być "nowym otwarciem" dla całej branży świadczy nieoficjalna specyfikacja Galaxy S8. W smartfonie Samsunga, który mamy szansę zobaczyć już w lutym, ma się znaleźć projektor, 6GB pamięci RAM i aparat o rozdzielczości 30 megapikseli. Rok 2017 już dziś zapowiada się ciekawie.