Nowy, groźny wirus na Facebooku. Wykorzystuje twoje zdjęcie. Nie daj się nabrać

Robert Kędzierski
Cyberprzestępcy zastawili pułapkę na użytkowników Facebooka. Rozsyłają fałszywe nagrania wideo prowadzące do podrobionego serwisu YouTube. Wystarczy kilka kliknięć, by mieć kłopoty.

Zaufana Trzecia Strona donosi o nowym zagrożeniu, które czyha na użytkowników Facebooka. Cyberprzestępcy stworzyli nowy, groźny wirus, który rozprzestrzenia się za pomocą serwisu.

Jak działa wirus?

Nowy wirus grasuje na FacebookuNowy wirus grasuje na Facebooku Fot. Flickr

Złośliwe oprogramowanie pobiera z profilu ofiary jej zdjęcie, następnie nanosi na nie ikonkę odtwarzania filmu. Umieszcza krótki tekst zawierający imię ofiary i wkleja linki, który mają prowadzić do nagrania. Po kliknięciu użytkownik jest przenoszony do serwisu imitującego YouTube. Strona informuje, że do obejrzenia filmu niezbędna jest instalacja specjalnego rozszerzenia. 

Czytaj też: Seks, nastolatki, filmy wideo czyli jak zmusić ciekawskiego użytkownika do reakcji. 

Fałszywy serwis YouTubeFałszywy serwis YouTube Fot. Flickr

Zaufana Trzecia Strona wyjaśnia, że dodanie rozszerzenia do Chrome prowadzi do rozszerzenia infekcji. Ofiarami staną się nasi znajomi. Dlatego też lepiej nie ulegać pokusie i nie wierzyć, że ktoś umieścił tajemnicze nagranie z naszą osobą.

Na co się narażamy?

Celem przestępców nie jest infekcja sama w sobie. Wirus może prowadzić do stron, które zachęcają do kupowania płatnych serwisów SMS, służą do wyłudzania danych osobowych. Intencje przestępców są o wiele bardziej groźne niż wyświetlenie nam filmu. 

Więcej o: