Play ostrzega: ktoś rozsyła fałszywe faktury za usługi. Nieuważni będą płacić dwa razy

Robert Kędzierski
Klienci Play padli ofiarą ataku cyberprzestępców, którzy masowo rozsyłają fałszywe faktury. Pieniądze zamiast na konto operatora trafią do złodziei.

Na swoim blogu Play ostrzega konsumentów przed nową falą wyłudzeń. Z kilku różnych adresów e-mailowych rozsyłane są sfałszowane faktury za usługi. Do złudzenia przypominają oryginały. Zawierają jednak inny numer konta. Informację potwierdzają poszkodowani użytkownicy. 

Również i ja dostałem... Najlepiej sprawdzić adresata

- pisze jeden z nich. 

Czytaj też: Groźny oszust na Olx. Wykorzystuje fałszywe Allegro do wyłudzania pieniędzy. 

Pieniądze trafią do złodzieja

Co istotne nie ma znaczenia, czy płacąca osoba jako odbiorcę przelewu określi Play, czy wpisze poprawną nazwę firmy, jej adres, a nawet tytuł przelewu. Jeśli numer konta jest podmieniony pieniądze na pewno trafią do złodziei. Banki nie weryfikują bowiem zgodności danych osobowych. Nie mają takiego obowiązku. 

Nieostrożni zapłacą dwa razy

Osoby, które wykażą się nieostrożnością i przeleją pieniądze na podmienione konta muszą liczyć się z koniecznością ponownej zapłaty. Play jej bowiem nie otrzyma i będzie dochodził swoich roszczeń.

Z jakich adresów nadchodzą fałszywki

Klienci Play na blogu firmy potwierdzają, że otrzymują sfałszowane dokumenty. Niestety rozsyłających adresów jest dużo. Wśród nich znajdują się m.in. a.esma@bilgiteknik.web.tr,  info@intertekselvan.com, inhester@kb10.info, peter@gpsfabrication.com. W nazwie nadawcy pojawia się Play lub Play Polska. Jak widać bezwzględnie trzeba upewniać się zanim przelejmy pieniądze kto jest faktycznym nadawcą wiadomości

.. facebook.com

 

Więcej o: