Polacy w czołówce fanów e-sportu. Transmisje z mistrzostw oglądają już miliony

Robert Kędzierski
Electronic Sports League sprawdziła w jakich krajach e-sport cieszy się szczególnie dużą popularnością. Wyniki są jednoznaczne: Polacy kochają turnieje gier.

Electronic Sports League, międzynarodowa liga gier komputerowych, opublikowała badania dotyczące popularności e-sportu. Okazało się, że Polacy są w ścisłej czołówce fanów tego typu rozrywki. Relację z Intel Extreme Masters w
internecie oglądało 2,82 miliona naszych rodaków. Do tego Niemcy, drudzy na podium, okazali się niewiele bardziej aktywni. W tym kraju relację śledzi 2,86 mln widzów.

Czytaj też: E-sport niedawno był niszą. Ale te czasy minęły.

Istotny jest także wzrost popularności e-sportu. ESL informuje, że w ciągu ostatnich trzech lat rzesza turniejów gier zwiększyła się... 25-krotnie. W roku 2014 zawody śledziło niespełna... 100 tys. osób. 

Intel Extreme Masters 2015Intel Extreme Masters 2015 Agencja Gazeta

E-sport, czyli wielki biznes

ESL przewiduje utrzymanie tendencji wzrostowej.  Szacuje, że w 2016 roku wartość rynku e-sportowego w naszym kraju wyniesie 40 mln złotych, a w 2018 roku sięgnie 52 mln złotych. 

W sobotę w Multikinie Ursynów w Warszawie odbyły się finały polskiej ligi Counter Strike: Global Offensive. Zwycięska drużyna na dalsze zmagania poleci do Paryża. 

Komentarze (5)
Polacy w czołówce fanów e-sportu. Transmisje z mistrzostw oglądają już miliony
Zaloguj się
 • agnes0011

  0

  Mój znajoma uczy w gimnazjum. Na pytanie, kim oni chcieliby być w przyszłości już wiele razy usłyszała, że e-sportowcami. Początkowo myślała, że to żart. Ale to było całkiem serio.

 • nawasaqi

  Oceniono 4 razy -2

  " Relację z Intel Extreme Masters w
  internecie oglądało 2,82 miliona naszych rodaków. Do tego Niemcy, drudzy na podium, okazali się niewiele bardziej aktywni. W tym kraju relację śledzi 2,86 mln widzów."

  Z matematyki to raczej pała... 1 miejsce 2,82 a 2 miejsce "niewiele mniej" 2,86mln hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX