Jakie gry najchętniej oglądamy na YouTubie? Zaskakujący hit wśród polskich internautów

Granie w gry to jedno, ale oglądanie jak gra ktoś inny to drugi swoisty fenomen, który w ostatnich latach zawładnął internetowym wideo. Czy preferencje w tym zakresie zależą od współrzędnych geograficznych? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza blog YouTube Trends.

Badanie przeprowadzone przez YouTube Trends dotyczyło 25 krajów o największym współczynniku zainteresowania gameplayami. Wśród nich znalazła się również Polska. Od pewnego czasu na blogu publikowano globalną listę najpopularniejszych gier w społeczności YouTube’a, ale jedno pytanie pozostało bez odpowiedzi: czy wszyscy i wszędzie oglądają to samo? Może gdzieś na świecie to nie Minecraft jest królem?

Najpopularniejsze gry na YouTubieNajpopularniejsze gry na YouTubie źródło: YouTube Trends

Co może być zaskakujące to fakt, że tylko dwie gry znalazły się na topie we wszystkich 25 krajach: Minecraft oraz Grand Theft Auto V. Z tych dwóch gier popularniejsze jest rzecz jasna budowanie wirtualnego świata z klocków rozwijane przez studio Mojang. Jedynie w Wietnamie i Tajlandii gra ustępuje pierwszego miejsca GTA V. Są jeszcze dwa tytuły, które niemal wszędzie cieszą się największą popularnością - Pokemon GO oraz Five Nights at Freddy’s (poza Tajwanem i Japonią).

Czytaj też: Gry mobilne są proste i banalne? Poczekajcie na polskie Full of Stars

Popularne gry w pojedynczych krajachPopularne gry w pojedynczych krajach źródło: YouTube Trends

YouTube Trends przeanalizowało również gry, które są szczególnie popularne tylko w jednym kraju. Gracze w Polsce najwyraźniej lubią oglądać uprawianie roli (Farming Simulator). Ze względu na ogromną popularność amerykańskiego footbalu pierwsze miejsce Madden NFL ‘16 w USA nie powinno być zaskoczeniem. Na liście znalazły się również trzy gry z mocnymi akcentami RPG (Puzzles & Dragons w Japonii, Tower of Saviors na Tajwanie i Dofus we Francji).

Więcej o:
Komentarze (8)
Jakie gry najchętniej oglądamy na YouTubie? Zaskakujący hit wśród polskich internautów
Zaloguj się
 • ch3heg

  0

  Te klocki to jakaś zabawa dla idiotów, tak jak pokemongo.

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 8 razy 0

  Kolejna granica zidiocenia ludzi przekroczona. Marnowac zycie na patrzenie jak ktos gra.

 • sselrats

  0

  Kolejny artykul klamstwo. W tytule jest "Jakie gry najchetniej ogladamy w YoTtubie" ale w artykule jest juz napisane tylko ktore. To jakie sa te gry?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX