"Następny iPhone ma być po prostu kawałkiem szkła". Apple szykuje coś przełomowego

Robert Kędzierski
Przyszłoroczny iPhone może być pierwszym urządzeniem, które ostatecznie zatrze granice pomiędzy komputerem, a telefonem.

Portal BGR zebrał wszelkie doniesienia na temat przyszłorocznego iPhone'a. Branżowe media i analitycy spodziewają się, że będzie urządzeniem przełomowym, bo jubileuszowym.

Czytaj też: 3400 złotych za iPhone'a 7. Sprawdź na mapie, czy przepłacasz. 

Robert Scoble, specjalista zajmujący się rzeczywistością wirtualna, twierdzi, że następny iPhone będzie po prostu kawałkiem szkła. Bryłą wykonaną z Gorilla Glass i poliwęglanów odporną na upadek. Niemal bezramkowy ekran w technologii OLED ma wypełniać w zasadzie cały przód urządzenia. 

iPhone 7 PlusiPhone 7 Plus fot. Apple.com

Zupełnie odmieniony wygląd ma iść w parze z nowymi możliwościami. iPhone 8, o ile tak będzie się nazywał, ma mieć więcej mocy obliczeniowej do generowania grafiki trójwymiarowej, niż standardowy pecet  z kartą nVidia. Przełom zapowiada też nowy czujnik 3D, nad którym pracuje należące do Apple centrum w Izraelu.

Gdzie jest bateria?

Nowy iPhone ma być też solidną innowacją konstrukcyjną. Zarówno anteny jak i... akumulator mają znaleźć się w niewielkiej ramce otaczającej ekran. Czas ładowania urządzenia ma wynieść zaledwie cztery minuty.

Pomiędzy innowacją, a przełomem

Rynek smartfonów jest właśnie u progu dwóch rewolucji. Jedna związana jest z rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną, druga ze sztuczną inteligencją. Trzecim elementem wyznaczającym innowacyjność jest nietypowy ekran. Jego zagięcie w urządzeniach Samsunga sprawiło, że wielu postrzegało je jako ultranowoczesne.

Mi Mix - koncept bezramkowego telefonu XiaomiMi Mix - koncept bezramkowego telefonu Xiaomi Fot. Xiaomi

 

Stąd pomysł, by przekroczyć kolejną barierę technologiczną i konstrukcyjną, zaprezentować urządzenie wyróżniające się z tłumu. Swoich sił na tym polu próbuje Sharp, oraz Xiaomi (na zdjęciu powyżej). W taki sposób Apple zmusza konkurencję do działań zanim jeszcze zaprezentuje swój nowy smarfon.

Zobacz także Wideo: Oto iPhone 7. Apple pokazało swój najnowszy smartfon

Więcej o: