Xiaomi pokaże nowe urządzenia. To niewielkie smartfony za grosze

Na stronie chińskiej organizacji TENAA pojawiły się dwa nowe smartfony Xiaomi. To 5-calowe smartfony ze średniej-niższej półki. Prawdopodobnie będą kosztować grosze.

Na stronie chińskiej organizacji TENAA pojawiły się certyfikowane przez nią smartfony Xiaomi. Dzięki temu poznaliśmy ich specyfikacje. To dwa budżetowe urządzenia różniące się tylko jednym szczegółem - jeden z nich ma slot na karty MicroSD.

Oba telefony mają 5-calowe ekrany o rozdzielczości HD (720 x 1280). Daje to co najwyżej zadowalające zagęszczenie pikseli na poziomie 294 ppi. Za sprawne działania telefonu odpowiadać ma nieznany, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz. Do pomocy znalazło się tu także 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej.

Oba smartfony wyposażono w 13 Mpix aparat z diodą doświetlającą i przednią kamerkę o rozdzielczości 5 Mpix. Bateria ma rozsądną pojemność 3030 mAh, dlatego przy obecnej tu - mało prądożernej - specyfikacji, prądu powinno wystarczyć na dwa dni użytkowania.

Na pokładzie zainstalowany będzie Android w wersji 6.0.1 Marshmallow z nową nakładką MIUI 8.

Nowe smartfony XiaomiNowe smartfony Xiaomi źródło: www.tenaa.com.cn

Wymiary smartfonów to 139,9 x 70,4 x 8,5 mm, a waga wynosi 140 gramów. Jak na razie telefony pojawiły się pod nazwami kodowymi Xiaomi 2016111 (obsługa kart MicroSD) i Xiaomi 2016112 (jedynie pamięć wbudowana) i nie wiadomo pod jakimi nazwami pojawią się na rynku.

Cena urządzenia, podobnie jak data premiery jest jeszcze nie znana. Przypuszcza się jednak, że nowe smartfony będą kosztować ok. 150 dolarów, czyli ok. 600 zł.