Samsung nie pozostaje w tyle. Ich nowy asystent nie będzie gorszy od Siri

Samsung ujawnił nieco informacji o własnym inteligentnym asystencie. Wiadomo już, że będzie działać podobnie jak Siri od Apple. Samsung nie ograniczy się tylko do smartfonów.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Samsung pracuje nad własnym inteligentnym asystencie. Nowy produkt koreańskiej firmy ma nazywać się "Bixby". Zadebiutuje w nowym flagowcu Samsunga - Galaxy S8, którego premiery spodziewamy się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W projektowaniu asystenta bierze udział zespół firmy Viv Labs, która (Samsung przejął ją na początku października) stworzyła asystenta Siri dla smartfonów od Apple.

Ostatnio ujawniono pierwsze szczegóły dotyczące nowej platformy. Jak zdradził jeden z wiceprezesów Samsunga, koreański gigant szuka sposobów na ułatwienie korzystania ze swoich smartfonów. Nowy asystent Al ma wyręczyć nas w wykonywaniu czynności, które wymagają otwarcia wielu aplikacji

Z Bixby będzie można porozumiewać się głosowo, a działanie aplikacji będzie przypominało to, co oferuje Siri w iPhone. Podobnie jak ma to miejsce w platformie od Apple, także Bixby będzie otwarty dla niezależnych twórców aplikacji.

Nie tylko dla smartfonów

Co bardzo istotne, Samsung pomyślał nie tylko na flagowych smartfonach, ale także o segmencie IoT (internetu rzeczy). Nowy asystent będzie więc obecny na innych innych urządzeniach domowych, jak pralki czy lodówki. Samsung osiągnie więc sporą przewagę nad produktem firmy z Cupertino.

Więcej o: