Chcesz skorzystać z najnowszej funkcji WhatsApp? Nie aktywuj jej w ten sposób, bo możesz stracić dane i pieniądze

Robert Kędzierski
Nie minął nawet tydzień od premiery nowej funkcji WhatsApp, a już pojawił się atak, który ją wykorzystuje. Ostrzegamy, do włączenia rozmów wideo nie trzeba korzystać z podesłanego linka...

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowej, długo oczekiwanej funkcji WhatsApp. Komunikator należący do Facebooka umożliwia wreszcie rozmowy wideo. By nawiązać połączenie wystarczy rozpocząć czat z wybraną osobą, a następnie kliknąć na ikonę słuchawki i wybrać, jakie połączenie nas interesuje - głosowe czy wideo (Android).

Czytaj też: Widziałeś tę ikonkę tysiące razy. Teraz to wirus.

Rozmowy wideo w komunikatorze WhatsAppRozmowy wideo w komunikatorze WhatsApp źródło: zrzuty ekranowe

Przestępcy wykorzystali gigantyczne zainteresowanie użytkowników nową funkcją. Za pomocą komunikatora rozsiewają linki, które miałyby prowadzić do nowej wersji WhatsApp. Tak naprawdę prowadzą jednak do zainfekowanej, złośliwej strony. FirstPost przypomina, że żaden link nie jest potrzebny do włączenia nowych funkcji - wystarczy zaktualizować aplikację.

Przestępcy próbują przekonać swoje ofiary w jeszcze jeden sposób. Zapewniają, że wersja z linka posiada opcję grupowego chatu wideo. Jak pisaliśmy na taką funkcjonalność WhatsApp będziemy musieli jeszcze poczekać. Wierząc przestępcom możemy pobrać inny program niż chcieliśmy, a to zawsze może skończyć się wyprowadzeniem pieniędzy  z naszego konta.

Więcej o: