Samsung zapewnia, że Galaxy S7 jest w pełni bezpieczny. Wydano komunikat

Samsung zapewnia, że rodzina smartfonów Galaxy S7 jest w pełni bezpieczna. Nie ma problemów z bateriami, jak miało to miejsce w Note 7.

Jak wiadomo, niedawno Samsung przeżywał ogromny kryzys związany z samozapłonem baterii w smartfonach Galaxy Note 7. Telefon został szybko wycofany ze sprzedaży, pojawiły się jednak także doniesienia o przypadkach zapłonów akumulatorów w serii Galaxy S7.

Samsung wydał teraz w USA oficjalny komunikat na ten temat. Gigant z Korei Południowej oświadcza w nim, że smartfony z rodziny Galaxy S7 są w pełni bezpieczne. 

"Nie było żadnych potwierdzonych przypadków wewnętrznych uszkodzeń akumulatorów w tych urządzeniach wśród ponad 10 milionów egzemplarzy używanych przez konsumentów w Stanach Zjednoczonych" - czytamy w komunikacie. 

Samsung przyznaje jednak, że znane mu są pojedyncze przypadki zapłonów baterii w Galaxy S7, jednak spowodowane zostały dużymi uszkodzeniami zewnętrznymi, a nie wadami konstrukcyjnymi telefonu.

Komunikat SamsungaKomunikat Samsunga fot. screen ze strony news.samsung.com/us/

Koreański gigant dodaje także, że nie jest w stanie określić dokładnej przyczyny zapłonów S7 bez uzyskania dostępu do konkretnych egzemplarzy.

Warto zaznaczyć, że pojedyncze przypadki problemów z samozapłonem nie dotyczą tylko smarfonów Samsunga. Najczęściej wynikają z samodzielnych napraw, nieodpowiedniego obchodzenia się z telefonem lub używaniem wadliwych ładowarek.

Więcej o: