Kolejna nowość w WhatsApp. Obejrzysz wideo nie czekając aż się załaduje

WhatsApp testuje nową funkcję. Pozwoli na natychmiastowe odtwarzanie wideo. To pozwoli zaoszczędzić nasz czas.

Facebook ostatnio bardzo aktywnie rozwija aplikację WhatsApp. Ostatnio wprowadził wyczekiwaną od dawna obsługę plików GIF i wideo-rozmów. 

Niestety w dalszym ciągu niektóre funkcje WhatsApp kuleją w porównaniu do konkurencyjnych komunikatorów. Przykładowo do tej pory, aby obejrzeć film otrzymany od znajomego, trzeba było ściągnąć wideo w całości. Dopiero wtedy mogło rozpocząć się odtwarzanie.

Odtwarzanie bez czekania

Teraz w wersji beta aplikacji pojawiła się nowa funkcja. Umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie odtwarzania wideo, jeszcze przed załadowaniem całego filmu. Dzięki temu można zaoszczędzić cenny czas.

O ile pozwoliliśmy na automatyczne pobieranie multimediów, filmiki i tak ściągną się samodzielnie w tle. Jeśli jednak wideo z nowej wiadomości jeszcze się nie pobrało, WhatsApp umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie jego odtwarzania bez czekania, aż pobierze się w całości.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku, gdy automatyczne pobieranie multimediów jest wyłączone. Na pliku wideo pojawiają się dwa przyciski. Jeden do natychmiastowego odtwarzania wideo, a drugi do pobrania pliku.

Oczywiście nowa funkcja nie jest żadną rewolucją i bardzo przypomina to do czego jesteśmy przyzwyczajeni np. z YouTube. Może jednak znacząco ułatwić życie użytkownikom komunikatora.

Na razie w wersji beta

Trzeba jednak pamiętać, że funkcja znajduje się na razie w wersji beta aplikacji. Możemy więc jeszcze chwilę poczekać, aż pojawi się w stabilnej wersji oprogramowania.

Więcej o: