To już pewne. 1 stycznia 2017 r. WhatsApp zniknie z tych smartfonów

Robert Kędzierski
WhatsApp już na początku roku przestanie wspierać starsze systemy operacyjne. Dla części użytkowników stanie się całkowicie niedostępny.

WhatsApp poinformował na swoim blogu, że z początkiem przyszłego roku ogranicza dostępność swojego komunikatora. Wycofuje z rynku aplikacje przeznaczone na stare systemy operacyjne. 

Czytaj też: Facebook chciał zarabiać na WhatsApp. W UE raczej się to nie uda.

Kiedy tworzyliśmy WhatsApp w roku 2009, telefony użytkowników wyglądały zupełnie inaczej niż dziś. Apple App Store miał zaledwie kilka miesięcy. 70 procent sprzedawanych wówczas smartfonów, uruchamiano na telefonach BlackBerry oraz Nokia.

- wyjaśnia swoją decyzję firma. Zapowiada też, że będzie rozwijać aplikację jedynie dla platform, które "cieszą się największą popularnością użytkowników". 

Systemy mobilne oferowane przez Google, Apple i Microsoft stanowią 99,5 procent dzisiejszej sprzedaży.

- stwierdzają przedstawiciele WhatsApp cytowani przez brytyjskie Metro

Już w styczniu 2017 WhatsApp stanie się niedostępny dla użytkowników Androida 2.1 i 2.2, Windows Phone 7 oraz iOS 6. Z końcem czerwca wsparcie WhatsApp stracą korzystający z Blackberry OS/Blackberry 10, S40 i Symbian S60 (systemy Nokii).

Rynek mobilnych systemów operacyjnychRynek mobilnych systemów operacyjnych Fot. Statista

Zmiany wprowadzane przez WhatsApp nie powinny być zbyt bolesne dla użytkowników. Przykładowo Android 2.2 ma 0,1 procent udziału w rynku smartfonów. 

Więcej o: