Bose Hearphones - te słuchawki oznaczają koniec przekrzykiwania się w hałasie

Redukcja szumów z otoczenia w słuchawkach to już niemal standard, ale funkcja selekcji hałasu, która pozwoli wychwycić z otoczenia wyłącznie konkretne dźwięki, przykładowo naszego rozmówcę? Tego chyba jeszcze nie było. Nad takim gadżetem pracuje właśnie słynna szwedzka marka audio.

Bose Hearphones, bo tak mają się nazywać innowacyjne słuchawki, rzekomo sprawdzą się w wielu sytuacjach, gdzie skuteczna komunikacja była do tej pory mocno utrudniona. Rozwiązanie opiera się na systemie kierunkowych mikrofonów, które wzmacniają wybrane przez nas dźwięki z hałaśliwego otoczenia, zaś inne wyciszają. Dzięki temu będzie można przykładowo usłyszeć kogoś na głośnej imprezie lub koncercie bez konieczności wrzeszczenia sobie nawzajem w uszy.

Na razie Bose nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat słuchawek. Nie wiemy kiedy produkt finalnie pojawi się na rynku, ani jaka będzie jego cena. Firma uruchomiła specjalną stronę internetową projektu, gdzie możemy poznać kilka zastosowań nowej technologii.

Strona internetowa słuchawek Bose HearphonesStrona internetowa słuchawek Bose Hearphones źródło: zrzuty ekranowe

Rozwiązanie zostało już rzekomo przetestowane przez kilka osób, które dzielą się swoimi wrażeniami na wspomnianej wcześniej stronie WWW. Trzeba przyznać, że całość zapowiada się intrygująco, a znając potencjał technologii tłumienia hałasu stosowany przez Bose daje nadzieję, że taki produkt faktycznie dobrze zadziała.

Warto wiedzieć, że nad podobnym rozwiązaniem w oparciu o kierunkowe mikrofony pracuje również firma Doppler Lab. Słuchawki o nazwie Here One mają ujrzeć światło dzienne już w lutym 2017 roku. Czy to początek nowego trendu wśród producentów słuchawek z aktywną redukcją szumów? Czas pokaże.

Więcej o: