Wyciekły zdjęcia i specyfikacja Nokii P i Nokii C1. Powrót bez kompromisów

Robert Kędzierski
Do sieci przedostały się nieoficjalne informacje dotyczące nowych modeli smartfonów Nokia. Finowie chcą powrócić na rynek w całkiem niezłym stylu.

Do sieci przedostały się informacje dotyczące nowych smartfonów, które wkrótce wprowadzi na rynek Nokia. Dwa nowe urządzenia znacząco odbiegają specyfikacją od Nokii 150 - klasycznego telefonu zaprezentowanego tydzień temu.

Bez kompromisów

Nieoficjalne zdjęcie Nokii PNieoficjalne zdjęcie Nokii P Fot. za digitaltrends.com

 

Nokia miałaby powrócić na rynek smartfonów dwoma modelami. Nokia P wydaje się urządzeniem bezkompromisowym. Ma być dostępna w dwóch wariantach -  z ekranem o rozmiarze 5,5 i 5,2 cala. Telefon wyposażony w aż 6 GB pamięci RAM ma być sterowane układem Snapdragon 835 wykorzystujący technologię Quick Charge.  

Uwagę zwraca też aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości 23 megapikseli i certyfikat szczelności IP68. 

Nokia C1 - superśredniak

Koncept telefonu Nokia C1Koncept telefonu Nokia C1 Fot. za digitaltrends.com

 

Drugi z modeli ma mieć nieco gorszą, ale i tak całkiem zadowalającą specyfikację. Ekran Full HD, o przekątnej 5 cali, 4GB pamięci RAM i podwójny aparat (16/12 megapikseli) są z pewnością warte uwagi. W przypadku C1 w nieoficjalnej specyfikacji uwagę zwraca port USB  typu C (pozwala na jednoczesne przesyłanie danych, obrazu i ładowanie urządzenia). 

Specyfikacja obu modeli pozwala nam sądzić, że przyszłoroczne modele telefonów będą wyposażone w sporo RAMu i bardzo wydajne procesory. 

Formalnie firmą, która odpowiada za smartfony sygnowane marką Nokia jest HMD Global.

Więcej o: