Polacy kochają Samsunga. Oto najpopularniejsze urządzenia mobilne w polskiej sieci

Według analiz firmy Gemius, smartfony i tablety Samsunga królowały w minionym roku wśród polskich użytkowników internetu, odpowiadając za ponad jedną trzecią wszystkich odsłon krajowych stron WWW. Przez ostatnie 12 miesięcy to jednak inna marka wygenerowała gigantyczny skok popularności.

Statystyki odsłon z urządzeń mobilnych Samsunga ulegały nieznacznej zmianie na przestrzeni ostatniego roku, utrzymując średnią na wysokim poziomie 37,2 proc. Co ciekawe, na drugim miejscu zestawienia uplasowały się smartfony i tablety marki Apple. Różnica procentowa, jaka dzieli urządzenia z Cupertino do lidera, jest dość spora (udział na poziomie około 20 proc). Dodatkowo przez ostatnich 12 miesięcy udział Apple nieco spadł (z 21,2 do 20,7 proc.).

Trzecią pozycję zajmuje LG, któremu po piętach depcze największa niespodzianka rankingu Gemiusa - Huawei. W minionym roku Chińczycy osiągnęli wzrost na poziomie aż 5,1 proc. i jeśli ten trend będzie kontynuowany, być może już wkrótce będziemy świadkami przetasowania na podium. Warto podkreślić, że w bardzo krótkim czasie Huawei przegonił trzech rozpoznawalnych producentów - HTC, Sony oraz Nokię.

TOP 10 urządzeń mobilnych w 2016 roku według GemiusaTOP 10 urządzeń mobilnych w 2016 roku według Gemiusa źródło: Gemius

W zestawieniu pierwszy raz pojawiła się również marka ZTE, która w okresie od marca do grudnia 2016 roku zanotowała 0,6 proc odsłon polskich stron WWW.

Czytaj też: Samsung wyjaśnia powody problemów z baterią w Note 7. Dwie niezależne katastrofy

Więcej o: