Oto LG G6. Flagowiec, który trzyma najnowsze standardy wyciekł przed premierą

Robert Kędzierski
W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie LG G6. Smartfon koreańskiego giganta trzyma się wyznaczonych na ten rok standardów.

The Verge publikuje pierwsze zdjęcie LG G6. Flagowiec rywala Samsunga prezentuje się na nim bardzo atrakcyjnie. Przede wszystkim bryła staje się bardziej elegancka, dolna i górna krawędź są idealnie proste, a nie lekko zaokrąglone, jak w przypadku modelu G5. Wyraźnie zmniejszono też rozmiar ramek - przede wszystkim u góry. Ekran o przekątnej aż 5,7 cala, wypełnia, jak zauważa the Verge, 90 procent powierzchni telefonu. Przesunięcie ramek sprawia, że proporcje są bardziej harmonijne. 

LG na szczęście porzucił ideę modułowego smartfonu zaprezentowaną w zeszłym roku. Skupił się na stylu, który zdaje się być standardem dla tegorocznych modeli. Nieoficjalne zdjęcie Galaxy S8 pozwala wierzyć że i w tym modelu ramki zostaną znacząco pomniejszone.

LG G6 ma być wykonany w całości z metalu i szkła. Dobrą wiadomością dla wielu użytkowników jest pozostawienie portu słuchawkowego, który dodatkowo ma być wodoodporny. Gorszą wprowadzenie niewymienialnego akumulatora. 

Najnowszy smartfon LG zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej na targach Mobile World Congress, które odbędą się w przyszłym miesiącu. Wiele wskazuje na to, że flagowiec LG nie będzie tym razem konkurować ze swoim największym rywalem. Premiera Galaxy S8 zostanie najprawdopodobniej przesunięta na kwiecień. Opóźnienie jest efektem śledztwa w sprawie uszkodzonych akumulatorów w Note 7.

Czytaj też: LG produkuje telewizory, obok których nie sposób przejść obojętnie. Sami zobaczcie. 

Czy LG wykorzysta swoją szansę, by odrobić stratę do rywala? Lider ma ok. 25 procent udziału w rynku, LG ok. 5 procent. Miejmy nadzieję, że pozostałe parametry LG G6 będą równie zachwycające jak zdjęcie. 

>> Zdjęcie LG G6 w dużej rozdzielczości. 

Więcej o: