LEGO stworzyło właśnie portal społecznościowy dla dzieci. To świetny pomysł

Daniel Maikowski
Co wspólnego ma producent najsłynniejszych klocków na świecie z portalami społecznościowymi? Okazuje się, że całkiem sporo. Nowa aplikacja LEGO Life ma szanse na rynkowy sukces.

Portale społecznościowe nie są zbyt przyjaznym miejscem dla najmłodszych. Facebook zasypuje nas mało wartościowym informacjami oraz "fake newsami", a poziom dyskusji pomiędzy użytkownikami często woła o pomstę do nieba. Instagram? Snapchat? Tu z kolei niektóre profile coraz częściej ocierają się o pornografię lub co najmniej mocną erotykę. Nie jest to raczej miejsce, do którego chcielibyśmy wpuścić nasze dzieci.

W przestrzeni internetowej brakuje dziś serwisu społecznościowego dedykowanego najmłodszym. Tę rynkową lukę chcę wykorzystać LEGO - niegdyś producent słynnych klocków, a dziś wielka multimedialna korporacja, która jest obecna wszędzie: od zabawek przez przemysł filmowy, a skończywszy na branży gier wideo.

LEGO LifeLEGO Life fot. LEGO

Bezpieczny Instagram dla najmłodszych

Najnowszy pomysł duńskiej firmy to aplikacja "Lego Life". W najprostszy sposób można ją opisać jako "Instagram dla najmłodszych". To serwis społecznościowy, który jest dedykowany dzieciom w wieku do 13 lat. Za jego pośrednictwem mogą one dzielić się zdjęciami własnych projektów LEGO, brać udział w konkursach dla konstruktorów i quizach wiedzy, jak również dyskutować na inne tematy - w bezpiecznym środowisku.

Aplikacja działa podobnie jak wspomniany Instagram. Użytkownicy publikują ciekawe zdjęcia, a ich znajomi mogą je "lajkować" i komentować. Owe komentarze są jednak dość specyficzne. Użytkownicy mają dostęp do emotikon ze świata LEGO oraz serii gotowych odpowiedzi. To celowe działanie, mające na celu ochronę najmłodszych.

Co niezwykle ważne, LEGO zadbało o prywatność użytkowników. Nie ma tu miejsca na dzielenie się prywatnymi danymi osobowymi. Zdjęcia profilowe przedstawiają wyłącznie figurki ze świata LEGO, a nazwy użytkowników są generowane losowo. Również zamieszczane przez użytkowników wpisy nie mogą przedstawiać ludzi. Nie ma więc obawy, że osoba mająca złe zamiary, dotrze do informacji na temat naszego dziecka.

LEGO LifeLEGO Life fot. LEGO

Brak mikropłatności

To co w aplikacji LEGO Life spodobało mi się najbardziej to brak mikropłatności, które są wielką zmorą aplikacji i gier, z których często korzystają nasz dzieci. W przypadku LEGO Life nie musimy obawiać się o nasz portfel. Nie ma możliwości, aby zabawa z aplikacją naraziła nas na jakiekolwiek koszty - przynajmniej w bezpośredni sposób.

Ponad wszystko należy bowiem pamiętać, że LEGO Life to kolejny element wielkiej marketingowej machiny duńskiego koncernu. Twórcy aplikacji nie omieszkają tu reklamować swoich nowych zestawów klocków, gier wideo czy też filmów i seriali.

Aplikacja LEGO Life jest dostępna dla urządzeń z system iOS oraz Android. Już teraz mogą z niej skorzystać mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Danii, Austrii oraz Szwajcarii. W najbliższym czasie zawita również do Polski.

Więcej o: