Już niedługo z Windows zniknie ważne narzędzie. Microsoft zastępuje je krok po kroku

Już niedługo z systemu Windows może zniknąć przydatne narzędzie. Microsoft od dawna przygotowuje się do jego zastąpienia. Z potrzebnych funkcji skorzystamy na szczęście w innym miejscu.

Już od dawna spekuluje się, że Microsoft zamierza okroić Windowsa z jednego z najważniejszych narzędzi dostępnym w systemie od wielu lat. Chodzi o panel sterowania. 

Producent w Windowsie 10 postawił na aplikację Ustawienia, która zastępuje niektóre funkcje panelu sterowania. Jest przy tym znacznie nowocześniejsza i dobrze w wpasowuje się w wygląd okienek z numerkiem "10".

Nic więc dziwnego, że Microsoft ułatwia dostęp do ustawień dodając odpowiedni skrót w menu start i chowając nieco panel sterowania w głębi systemu. 

embed

Aplikacja Ustawienia, w przeciwieństwie do panelu sterowania jest także ciągle rozwijana wraz z nowymi aktualizacjami systemu. Teraz w kompilacji Windowsa 10 Insider Preview z numerem 15019 pojawiła się tam "nowa" funkcja. Chodzi o rozwiązywanie problemów z komputerem - opcję, która dotychczas dostępna była tylko w panelu sterowania.

Czy Microsoft usunie stary panel z ustawieniami z Windowsa 10? Prawdopodobnie tak, nie wiemy jednak kiedy to nastąpi, choć możemy spodziewać się, że jeszcze w tym roku. Gigant z Redmond co jakiś czas wydaje większe aktualizacje do systemu, takie jak Creators Update i możemy spodziewać się, że w jednej z nich wysłużony panel sterowania w końcu zniknie.

embed

Warto dodać także, że w nowym wydaniu systemu pojawiła się zakładka "Gaming" przeznaczona dla graczy. Wraz z aktualizacją Creators Update ma się bowiem pojawić tryb "Game Mode", który sam rozpozna, że włączona została gra i nada jej priorytet.

Dzięki temu na czas gry powinna podnieść się "wydajność" komputera. Testerzy zdążyli już przyjrzeć się nowej funkcji i stwierdzić, że ta jednak rozczarowuje. Wydajność w tym trybie wzrasta niestety bardzo nieznacznie.

Aktualizacja Windowsa 10 do Creators Update powinna pojawić się już w kwietniu.

Więcej o: