Elon Musk zapowiedział, że wywierci własny tunel, a teraz publikuje to zdjęcie. Hyperloop zejdzie pod ziemię?

Robert Kędzierski
Elon Musk, szef Tesli, pokazał na Twitterze jak mogłoby wyglądać drążenie jego prywatnego tunelu. Czy możliwe, że w ten sposób powstanie Hyperloop?

Elon Musk nie lubi rzucać słów na wiatr i szybko przechodzi do realizacji swoich planów. W grudniu zeszłego roku napisał na Twitterze, że denerwuje go stanie w korkach. Oświadczył, że rozwiąże problem drążąc w ziemi własny tunel.

Czytaj też: Elon Musk ma powody, by się uśmiechać. Wystarczy jedno spojrzenie na ten wykres. 

Czytaj też: Polska ekipa, która wierzy w Hyperloop ma na koncie spory sukces. 

Pod koniec stycznia zapowiedział, że w ciągu miesiąca zabiera się za wiercenie. A kilka dni temu na Twittera trafiło poniższe zdjęcie. 

Czy Musk przedstawił na nim własny tunel? Czy będzie nim biegł Hyperloop, jak spekulują niektóre media i użytkownicy Twittera? Na tak zadane pytanie technologiczny wizjoner nie odpowiada jednoznacznie. 

Czy Musk wierci tunel dla Hyperloopa? 'Być może'Czy Musk wierci tunel dla Hyperloopa? 'Być może' Fot. Twitter

"Być może" to jednak trochę za mało, by wierzyć w szybką rewolucję. Pamiętajmy, że zapowiedzi Muska zbiegają się w czasie ze zmianą nazwy spółki Tesla Motors. Od kilku dni nazywa się po prostu Tesla. Powód jest prosty - nie będzie zajmować się jedynie motoryzacją.

W rozmowie z The Wired Musk przyznał, że testuje możliwości technologii. 

Próbujemy wymyślić jak zwiększyć prędkość wiercenia tunelu o 500 do 1000 procent. Nie mamy bladego pojęcia co w ogóle robimy - niech to będzie jasne.

- stwierdził.

Miejmy nadzieję, że "zabawa" Elona Muska przyniesie nam jakiś postęp w transporcie. 

Sprawdź też książkę: "Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję" >>

Więcej o: