Tesla S przyspiesza najszybciej na świecie. Wystarczyła aktualizacja oprogramowania

Takim wynikiem jest zaskoczony nawet sam Elon Musk. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania i niespodzianki w postaci trybu Ludicrous Plus z Tesli S P100D wyciśnięto rekordowo krótki czas potrzebny do osiągnięcia prędkości 60 mil na godzinę (około 100 km/h).

Pod koniec grudnia Tesla S P100D otrzymała aktualizację oprogramowania z kilkoma okolicznościowymi niespodziankami (tzw. easter eggs). Jedną z nich okazał się usprawniony tryb Ludicrous, w którym przyspieszenie elektrycznego auta dosłownie wbija kierowcę w fotel.

Według początkowych zapowiedzi Elona Muska Tesla S w tym trybie jest w stanie osiągnąć prędkość 60 mil/h (około 96,5 km/h) w zaledwie 2,5 sekundy, a ostatnia aktualizacja miała skrócić ten czas w nieznacznym stopniu (o raptem 0,1 sekundy). Jak jednak wykazały testy magazynu Motor Trend tryb Ludicrous Plus pozwolił wycisnąć jeszcze bardziej 'absurdalny' wynik... 2,28 sekundy.

Żadne auto produkcyjne, które do tej pory przeszło restrykcyjne testy Motor Trend nie było w stanie przekroczyć bariery 2,3 sekundy od 0 do 60 mil/h. Przyspieszenia Tesli S nie pobili nawet tacy potentaci jak Ferrari, Porsche czy McLaren.

Czy kolejne generacje elektrycznych pojazdów od Elona Muska będą wymagać zakładania kombinezonów przeciwprzeciążeniowych?

Czytaj też: Musk ma powody do zadowolenia. Ten wykres udowadnia, że jego wizja przyszłości motoryzacji się spełnia

Więcej o:
Komentarze (38)
Tesla S przyspiesza najszybciej na świecie. Wystarczyła aktualizacja oprogramowania
Zaloguj się
 • uploadhelski

  Oceniono 7 razy 5

  O wiele ciekawsze jest porównanie przyśpieszenia osiąganego przez Teslę w stosunku do przyśpieszenia ziemskiego.
  Otóż Tesla przyśpiesza (poziomo) szybciej niż spadające w próżni ciało (pionowo of koz)! Tak, przyśpieszenie Tesli jest większe niż 10m/s2. Ale z takim argumentem trudniej dotrzeć do potencjalnych klientów.

 • japka_putina

  Oceniono 2 razy 2

  Czas jest rewelacyjny, ale... to coś w stylu telefonu, na którym można oglądać film w pełnym świetle słonecznym w rozdzielczości HD i z dźwiękiem hi-fi surround, ale najwyżej przez 15 sekund, bo się akumulatorek rozładowuje i przegrzewa. Nie mniej to kolejny dowód geniuszu marketingowego Muska.

 • info0

  Oceniono 4 razy 2

  Tak tak, a widzieli Ci specjaliści chociażby BobaMotoring VW Golf II Vampir? To samochód z silnikiem i przyspiesza do 100 lepiej niż Veyron xD.
  www.youtube.com/watch?v=Fuj7x4Px6zQ

  Tu macie filmik jak coś. Widziałem to cudo na żywo i robi piorunujące wrażenie ^^.

 • pismobeach1989

  Oceniono 6 razy 2

  Podoba mi sie tabliczka rejestracyjna - "zero emissions" . To moze byc prawdziwe tylko wtedy gdy jego akumulatory byly ladowane przez energie sloneczna, wiatrowa, wodna lub atomowa. Niestety wiekszosc energii is produkowane spalajac wegiel, gaz lub rope.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli to kwestia softu, to niech zrobią jeszcze jeden update, żeby tym razem śmigał do setki w 1 sek.

 • Janusz Kot

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiaj na mistrzostwach świata w konkurencjach alpejskich zjazdowcy uzyskiwali przyspieszenie rzędu 2.1 do 100km/h !
  Bez prądu,bez nafty...tylko odepchnięcie kijami .

 • hart_brejker

  Oceniono 1 raz 1

  Samochody elektryczne wcale nie są eko.
  Dlaczego nikt nie patrzy co trzeba spalic żeby mieć energię - szczególnie w węglopolsce:D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX