Producent "Wiedźmina" wyceniany na 6 mld zł. Wzrost o miliard w kilkadziesiąt dni

Robert Kędzierski
Najnowsze wyniki CD Projekt, producenta "Wiedźmina" zaskakują. Polska spółka w ciągu niespełna dwóch miesięcy zwiększyła swoją wartość o miliard złotych. Jest dziś większa od spółek energetycznych.

CD Projekt, polska firma stojąca za "Wiedźminem" urosła na warszawskiej giełdzie do wartości 6 mld złotych. Od czasu premiery "Wiedźmina 3" kwota ta zwiększyła się o ok. 150 procent -  z poziomu 2,4 mld zł.

CD Projekt urósł do 6 mld złCD Projekt urósł do 6 mld zł Fot.investing.com

Imponuje też bieżące tempo wzrostu - od grudnia wartość spółki wzrosła o okrągły miliard złotych. Według analityków firma jest na kursie do osiągnięcia wartości 7 mld zł. 

Czytaj też: Grasz w Wiedźmina? Zaatakowali twoje forum. Sprawdź co ci grozi. 

Polski producent gier jest dziś warty więcej niż spółki energetyczne takie jak Energa czy Tauron.

CD Projekt w zeszłym roku odnotował 600 mln zł przychodu, dochód wyniósł ok. 230 mln. Spółka zyskała najpierw dzięki "Wiedźminowi 2", jego następca wprowadził ją do światowej czołówki, co pozwoliło "odcinać kupony" od popularności. Pozwoliła wprowadzać na rynek  "Gwint" - grę karcianą utrzymaną w klimacie największego hitu firmy. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Producent "Wiedźmina" wyceniany na 6 mld zł. Wzrost o miliard w kilkadziesiąt dni
Zaloguj się
 • barrt21

  Oceniono 10 razy 2

  dochód 200 baniek, wycena 6mld, skok o 15% w kilka dni, gratulujemy pompki..

 • Julian Lars

  0

  Tylko nie sprzedajcie tej firmy. Kazda polska firma ktora cos osoagnie zaraz jest sprzedawana. Proszę pokazcie nasza jakość a nie slabosc i siłę pieniądza. Kupie kazda wasza grę by pomóc. Ale zapłacę tylko do polskiej kieszeni.

 • actchris

  0

  Zyski przynosi dziś też "Gwint
  Tylko że ta gra na razie nie weszła do sprzedaży, dalej jest tylko w formie BETA za darmo więc nie może przynosić zysków. Niech pan redaktor najpierw dowie się o czym pisze.

 • wadim.murski

  Oceniono 4 razy 0

  na jego miejscu szybko bym się sprzedał... o ile znalazłby się aż tak naiwny nabywca ;) a potem - jako człowiek uczciwy - podzieliłbym się pieniędzmi z pracownikami

 • rekkoon

  Oceniono 12 razy -10

  Ciekawi mnie, bo nie siedzę w temacie, ile z tych zysków otrzymują ci, którzy te gry tworzą a ile kasy przytula sobie "zarząd" za "sprawne zarządzanie" i prezesi za "sprawne prezesowanie".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX