Już wkrótce wielkie zmiany w YouTube i Netflix. Koniec z ograniczeniami dla Polaków

Robert Kędzierski
Unia Europejska zamierza wkrótce wprowadzić regulacje, które nakażą serwisom takim jak Netflix traktować wszystkich użytkowników jednakowo w czasie pobytu za granicą. A to może oznaczać, że Polacy nie będą już ograniczani.

Portal BGR donosi o nowych regulacjach, które wkrótce zamierzają wprowadzić władze Unii Europejskiej. Według nowych zasad nie będzie możliwe ograniczanie dostępu użytkowników do treści tylko na podstawie adresu IP. 

Czytaj też: "Ucho prezesa" nie trafi ani do TVP, ani do Netflixa. Zaskoczenie!

Dziś portale takie jak Netflix czy YouTube część filmów wyświetlają wyłącznie mieszkańcom danego kraju, na przykład USA. Kiedy ktoś wyjeżdża np. na wakacje traci dostęp do multimediów przez ograniczenia licencyjne. 

Po zmianach, które mają wejść w życie już w przyszłym roku, polski użytkownik nie napotka już takich barier. Będzie miał dostęp do tych samych zasobów Netflix czy YouTube bez względu na to gdzie czasowo przebywa. 

Netflix ma wszystko

Rozszerzenie pozwala odkryć tysiące kategorii NetflixaRozszerzenie pozwala odkryć tysiące kategorii Netflixa Fot. Google

Zasoby serwisu Netflix są spore. Kilkanaście tysięcy kategorii trudno samodzielnie odkryć, dlatego warto skorzystać z rozszerzenia. Jest dostępne dla użytkowników Chrome.

Więcej o: