Ważne zmiany dla kupujących na Allegro. Zakładka "Kupione" jeszcze bardziej przejrzysta

Kupujących na Allegro czeka miła niespodzianka. Serwis zyskał przebudowaną zakładkę "Kupione". Teraz jest bardziej przejrzysta i oferuje większą funkcjonalność.

Allegro od dawna przypomina, że jest nie tylko wielką platformą aukcyjną, ale serwisem, który łączy oferty z wielu sklepów internetowych. Tych jest naprawdę dużo i to one tworzą największy ruch w serwisie.

Teraz Allegro informuje o nowych zmianach, które jeszcze bardziej mają ułatwić życie kupującym. Przebudowana została zakładka "Kupione", dzięki czemu ma poprawić się komfort przeglądania historii zakupów w serwisie.

Lista przedmiotów kupionych stała się bardziej przejrzysta i intuicyjna. Zakupy dostarczone od tego samego sprzedawcy, w jednej paczce zostały tak pogrupowane, aby były widoczne w jednym miejscu.

Przy każdym z zakupionych przedmiotów widać także nazwę sprzedającego i status płatności. Łatwiej dostrzec jest zakupy, które jeszcze nie zostały opłacone. W takim przypadku pojawił się przycisk "dokończ transakcję". Ma to zminimalizować możliwość zapomnienia o zapłaceniu za zakupy.

zakładka 'Kupione'zakładka 'Kupione' fot. Allegro

Wybierać możemy spośród kilku opcji sortowania historii zakupów. Jest możliwość sortowania po nazwach sprzedających, kwotach zakupów lub datach. Domyślnie włączono ostatnią z opcji.

Po kliknięciu w szczegóły pojawią się informacje na temat adresu dostawy, metody płatności i sprzedającego towar. Historia zakupów obejmuje transakcje zawarte w ciągu ostatnich dwóch lat, a nie jak wcześniej 60 dni.

Nowa wersja strony ze względów technicznych wyświetla jedynie zakupy dokonane po 14 listopada 2016 roku. Na szczęście serwis pozostawił możliwość przełączania się do starej wersji zakładki "Kupione".

Nowa zakładka jest już dostępna, a na stronie umieszczono także informacje ułatwiające korzystanie z nowej zakładki. 

Mamy nadzieję, że treść nowej zakładki jest tak jasna i przejrzysta, że nikt nie będzie miał wątpliwości, jak jej używać. Ale na nowej stronie umieściliśmy też interaktywny samouczek, który objaśnia poszczególne funkcje i przyciski, dzięki czemu każdy może korzystać z nowej zakładki bez przeszkód. Zamieściliśmy też specjalną sekcję w dziale Pomocy, tłumaczącą wszystkie zmiany i korzyści dla klientów. Stara forma listy zakupów nie znika – wystarczy jedno kliknięcie, by wrócić do dawnego wyglądu strony.
Więcej o: