Facebook będzie odtwarzał filmy automatycznie i z dźwiękiem. Zmian jest więcej, jedna REWELACYJNA

Robert Kędzierski
Facebook zmienia sposób wyświetlania wideo. Będzie głośniej ale wygodniej.

FacebookFacebook Facebook

 


Użytkownicy Facebooka wkrótce będą mogli oglądać filmy znacznie wygodniej. Serwis poinformował o wprowadzeniu czterech kluczowych zmian.

Czytaj też: Dziwaczna prośba od znajomego z Facebooka? To może być oszustwo. 

Filmy odtwarzane automatycznie i z dźwiękiem. Do tej pory użytkownik, który przewijając stronę natrafił na nagranie widział jego wersję bez dźwięku. Teraz to się zmieni - wideo włączy się z dźwiękiem. Facebook twierdzi, że podczas testów taka opcja spodobała się użytkownikom. Na szczęście audio będzie można wyłączyć - albo poprzez wybór ikonki głośnika w prawym dolnym rogu, albo zmieniając na stałe odpowiednią opcję w ustawieniach profilu.

Zmiana opcji wideo w aplikacji FacebookaZmiana opcji wideo w aplikacji Facebooka Zmiana opcji wideo w aplikacji Facebooka

Automatyczna zmiana orientacji. Po kilku sekundach odtwarzania na urządzeniu mobilnym nagranie dostosuje się do trybu nagrania. Użytkownik nie będzie musiał robić tego ręcznie. 

Facebook w zminimalizowanym oknieFacebook w zminimalizowanym oknie Fot. Facebook

 

Wideo wychodzi z Facebooka. Trzecia zmiana zapowiada się rewelacyjnie. Wideo z serwisu będzie można zminimalizować do okna. A te umieszczone "na wierzchu" będzie można oglądać np. podczas odpisywania na maila czy przeglądania strony.

Wygodniejsze przewijanie. Nagrania umieszczone na Facebooku będzie można przewijać widząc podgląd kadru. Pozwoli to łatwiej przejść do momentu filmu, który nas interesuje. 

Wideo przyszłością mediów społecznościowych

Według analiz Amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu każdego roku rynek reklamowy związany z wideo w internecie wzrasta o 13 mld dol. Najbardziej na tym trendzie mają skorzystać właśnie media społecznościowe. Dlatego podobnych zmian bardziej angażujących użytkownika w kontakt z treściami wideo będzie więcej. 

Więcej o: