Project Scorpio, czyli najpotężniejszą konsolę na świecie zobaczymy na targach E3

Wygląda na to, że koncern z Redmond przy okazji czerwcowych targów Electronic Entertainment Expo zamierza w końcu zagrać w otwarte karty. Pokaże określaną przez niektórych pogromcą PlayStation 4 Pro konsolę do gier kryjącą się pod nazwą kodową Project Scorpio.

Konferencję w Los Angeles, na której Microsoft ma pokazać nowego Xboksa pod kryptonimem Project Scorpio zaplanowano na niedzielę 11 czerwca o 23:00 czasu polskiego.

Nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów odnośnie całego wydarzenia, więc możemy się jedynie domyślać w jakim zakresie i formie będzie nam dane poznać rzekomo najmocniejszą konsolę do gier na rynku. Pierwsze sygnały o pracy nad tym tajemniczym urządzeniem wypłynęły przy okazji ubiegłorocznej konferencji Microsoftu na targach E3 2016.

Póki co o samej konsoli wiemy stosunkowo niewiele. Producent zapewnia, że w momencie premiery Project Scorpio dysponujący mocą obliczeniową 6 teraflopów będzie najpotężniejsza na rynku, bijąc na głowę obecnie najmocniejsze rozwiązanie konkurencji, czyli PlayStation 4 Pro od Sony. Urządzenie będzie oferować wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości, a także pozwoli cieszyć się grami w natywnej rozdzielczości 4K.

 

Czytaj też: Testujemy PlayStation 4 Slim. Czy mniejsza konsola może więcej?

Więcej o: