Kiedyś słynęli z produkcji aparatów fotograficznych. Teraz wchodzą w tablety

Kodak nie składa broni. Dogadał się właśnie z francuskim producentem smartfonów i tabletów. Już wkrótce na półkach europejskich sklepów znajdziemy zatem nowe produkty opatrzone charakterystycznym logotypem. Czy to jednak wystarczy, żeby przekonać do siebie klientów pamiętających czasy świetności marki?

Dotychczasowe próby zaznaczenia swojej obecności na rynku nowoczesnych gadżetów elektronicznych nie przynosiły firmie zbyt wielkiego rozgłosu. Pierwszy smartfon Kodaka (model IM5) pojawił się na targach CES 2015 w Las Vegas i był propozycją skierowaną dla mało zaawansowanych użytkowników.

Druga próba miała miejsce kilka miesięcy temu, kiedy cały świat zastygł w zdumieniu na widok smartfonu Kodak EKTRA. Tym razem postawiono na wyższą półkę i bardziej wymagającego klienta. Za produkcję urządzenia jest odpowiedzialna firma BullIt Mobile robiąca wytrzymałe smartfony marki CAT.

Czytaj też: Czy to aparat? Czy to smartfon? Nie, to nowy Kodak

Na mocy umowy licencyjnej podpisanej właśnie z francuską firmą Archos, już w najbliższych miesiącach na Europejskim rynku zadebiutuje nowa linia tabletów z logiem Kodaka. Pozostający w nostalgii do minionych czasów entuzjaści być może skuszą się na produkt opatrzony charakterystycznym znakiem ich ulubionej marki sprzed lat.

Urządzenia produkowane przez Archosa dla Kodaka mają łączyć nowoczesne technologie z ciekawym designem, a także wykorzystywać oprogramowanie do robienia zdjęć i filmów. Firma ma plan wykorzystać szerokie kanały dystrybucji produktów Archos w Europie i podkreśla, że to właśnie Francuzi jako jedni z pierwszych wprowadzili na Stary Kontynent tablety z Androidem.

Więcej o: