CD Projekt zadziwia wzrostem. Zyskał kolejny miliard w dwa tygodnie. Wkrótce będzie wart 8 mld złotych?

Robert Kędzierski
Producent "Wiedźmina" w zaledwie kilkanaście dni urósł na warszawskiej giełdzie o kolejny miliard złotych. Ostatnia rekomendacja wystawiona spółce przez analityków sugeruje, że to jeszcze nie koniec wzrostu notowań.

8 lutego informowaliśmy , że CD Projekt, producent "Wiedźmina" jest wyceniany na warszawskiej giełdzie na 6 mld zł. Dziś ta wycena jest już nieaktualna. Polska firma bije rekordy wzrostu. Po zaledwie dwóch tygodniach osiągnęła wartość 7 miliardów. 

Powodem wzrostu jest optymizm domu maklerskiego BOŚ, który rekomenduje kupowanie akcji CD Projektu. Inwestorzy spodziewają się wzrostu, bo firma przygotowuje dwa duże tytuły: Gwinta i Cyberpunka. 

Uważamy, że CD Projekt to walor, który każdy inwestor powinien mieć w portfelu, biorąc pod uwagę wyjątkowe połączenie uwielbienia graczy z mocną sytuacją finansową spółki, która wg naszych szacunków na koniec 2016 roku miała ok. 576 mln zł gotówki w kasie, oraz bardzo obiecujące perspektywy dla rynku gier wideo. 

- czytamy w raporcie na temat producenta Wiedźmina.  

Analitycy twierdzą, że całkiem możliwe, iż wartość polskiej firmy zbliży się wkrótce do poziomu 8 mld złotych. Ich zdaniem CD Projekt jest wart 7,8 mld złotych. To o 12 procent więcej niż obecna wycena rynkowa. Dzięki takiej rekomendacji utrzymuje się trwający od miesięcy maraton wzrostu spółki. Dla porównania:  kapitalizacja PKP Cargo wynosi ok. 2 mld zł, a firma jest  drugim w Europie towarowym przewoźnikiem kolejowym. Twórcy "Wiedźmina" niedawno pokonali też Orange Polska - jednego z największych polskich koncernów telekomunikacyjnych wycenianego na 6,3 mld złotych.

CD Projekt jest też obecnie wyżej wyceniany niż trzy państwowe spółki enegetyczne: Energa, Enea i Tauron - każda z nich jest warta około 4-5 mld złotych. 

CD Projekt w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku miał 420 mln złotych przychodów i 171 mln złotych zysku netto. Głównym źródłem zysków cały czas jest gra Wiedźmin 3:Dziki Gon.

Analitycy domu maklerskiego BOŚ prognozują, że CD Projekt w całym 2016 zarobił netto 238,5 mln złotych, a w 2017 zarobi 173 mln złotych. 

Notowaniom akcji na giełdzie pomaga też decyzja spółki i skupie swoich własnych akcji. W listopadzie władze CD Projekt postanowiły wydać na ten cel 250 milionów złotych.

Współtwórca gry "Wiedźmin" w wyjątkowej rozmowie dla Next+

Więcej o: