Gratka dla konsolowych piłkarzy. Ruszają Oficjalne Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team

W zawodach odbywających się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One pula nagród wynosi 10 tys. złotych. Finaliści zmierzą się ze sobą w Katowickiej ESL Arenie, a krajowego mistrza w FIFĘ 17 poznamy już 25 marca.

Rozgrywki w trybie FIFA 17 Ultimate Team składają się z trzech etapów: kwalifikacji, fazy grupowej oraz finałów. Pierwsze dwa rozgrywane będą w trybie online, natomiast finały będzie można zobaczyć na żywo w  Katowicach. Kwalifikacje zaczynają się lada moment, bo 27 lutego.

ESL Arena otworzy swoje bramy dla najlepszych konsolowych piłkarzy w kraju na finały już 25 marca.

Oficjalne Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate TeamOficjalne Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team fot. materiały prasowe

W fazie eliminacji będzie można rywalizować w 8 turniejach (po 4 dla każdej z konsol). Do fazy grupowej przejdzie w sumie 20 zawodników, którzy zostaną podzieleni na 4 grupy. Dwóch najlepszych graczy z każdej z nich stworzy ostatecznie finałową ósemkę. Najlepszych czekają jeszcze dwie fazy samego finału: grupowa i pucharowa. Podsumowując: mnóstwo grania i mnóstwo e-sportowych emocji.

Czytaj też: FIFA 17 - udany powrót na boisko [RECENZJA]

Złoty medalista Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team może liczyć na nagrodę w wysokości 5000 złotych. Za zajęcie drugiego, trzeciego i czwartego miejsca przewidziano odpowiednio nagrody 3000, 1500 oraz 500 złotych. Więcej szczegółów o całym wydarzeniu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.

Więcej o: