Świetna wiadomość dla użytkowników iOS w Polsce. Ważna aktualizacja klawiatury ekranowej Google

Do tej pory GBoard, czyli klawiatura ekranowa dla iPhone'a oraz iPada od Google była dla większości użytkowników w Polsce wyłącznie ciekawostką. To wszystko zmienia najnowsza aktualizacja, która przynosi wsparcie dla rodzimego języka.

Udostępniona właśnie wersja GBoard wprowadza obsługę dodatkowych 15 języków, w tym polskiego. Wystarczy dodać go z listy języków w ustawieniach aplikacji. W ramach innych nowości znajdziemy między innymi funkcję wysyłania okolicznościowych doodli Google (w dniach kiedy takowe występują logo aplikacji będzie animowane), wsparcie dla wszystkich dostępnych w iOS 10 emoji oraz dyktowania głosowego.

embed

Szczególnie ta ostatnia funkcja była mocno wyczekiwana przez użytkowników. Aby z niej skorzystać w nowym GBoardzie wystarczy dłużej przytrzymać klawisz spacji ze znajdującym się na niej symbolem mikrofonu. Po chwili możemy zacząć mówić do mikrofonu w smartfonie, a na ekranie pojawi się odpowiedni tekst.

embed

Udostępniona pierwszy raz w połowie ubiegłego roku wirtualna klawiatura ekranowa GBoard wzbudziła żywe zainteresowanie wśród użytkowników smartfonów z systemem iOS. Oferowała bowiem o wiele większy pakiet funkcji, niż standardowe rozwiązanie systemowe od Apple. Między innymi pozwala wyszukiwać dodatkowe informacje w sieci bez opuszczania komunikatora i przechodzenia do przeglądarki internetowej.

Czytaj też: Mapy Google idą w stronę mediów społecznościowych? W usłudze pojawiła się nowa funkcja

Więcej o: