Wielkie zmiany na Allegro. Będzie czytelniej, wygodniej i bezpieczniej

Robert Kędzierski
Allegro informuje, że rozpoczyna wielką transformację swojego serwisu, która potrwa do przyszłego roku. Pierwsze istotne zmiany pojawią się już w kwietniu. Użytkownikom ma być łatwiej.

Allegro informuje, że zamierza wprowadzić wiele modyfikacji do swojego serwisu. Zmieni się przede wszystkim jego wygląd. Oferty mają wyglądać  profesjonalniej i czytelniej, a użytkownik ma mieć mniej problemów z odnalezieniem istotnych informacji o produkcie i warunkach jego zakupu. 

Czytaj też: Błaszczak straszył, Allegro zareagowało. Tych przedmiotów nie kupisz. 

Na białym tle

To co rzuca się w oczy najbardziej to polityka dotycząca zdjęcia głównego. Sprzedawcy dostali wytyczne: ma być zrobione na białym, ewentualnie jasnym tle i wyraźnie przedstawiać przedmiot.  

Wytyczne dla sprzedawców AllegroWytyczne dla sprzedawców Allegro Fot. Allegro

 W innym przypadku zdjęcia mają być "lifestylowe" - bez napisów, ramek i innych "dekoracji".

Wytyczne dla sprzedawców AllegroWytyczne dla sprzedawców Allegro Fot. Allegro

W efekcie wprowadzenia tych zmian oferty mają wyglądać znacznie bardziej profesjonalnie i czytelnie. Allegro chce skończyć z kiepską jakością w tym aspekcie. Po zmianach strona z przedmiotem powinna wyglądać bardziej estetycznie. 

Allegro po zmianachAllegro po zmianach Fot. Allegro

Multimedialne aukcje

W treści aukcji będą mogły wreszcie znaleźć się filmy importowane z Vimeo czy YouTube. To pozwoli uniknąć konieczności opuszczania serwisu w celu znalezienia nagrania przedstawiającego np. działanie odkurzacza. 

Mniej pułapek

Użytkownikowi ma być też łatwiej przez oddzielenie opisu przedmiotu od opisu warunków transakcji. Dziś kupowanie na Allegro bywa irytujące, bo sprzedawcy mieszają informacje o sprzedawanym produkcje z informacjami o numerze konta, warunkach gwarancji. Według badań przeprowadzonych przez Allegro 35% kupujących nie znajduje wszystkich istotnych informacji o warunkach oferty np. gwarancji czy zwrocie, a 38% ma trudności z wyborem produktu. 

Zmiany mają na celu ułatwienie życia kupującym. Są też istotne dla samego serwisu, który chce wyglądać jak luksusowy sklep, a nie stoisko na straganie. 

Znamy potrzeby naszych klientów i wiemy, jak ważne jest dla nich poczucie dokonania dobrego wyboru. W efekcie wprowadzanych zmian kupujący nie tylko otrzymają kompleksowe informacje na temat produktu, ale przede wszystkim będą mogli łatwo porównać warunki interesujących ich ofert i dokonać zakupu, niezależnie od urządzenia, z jakiego korzystają, czy miejsca, w którym przebywają

– wyjaśnił Piotr Szybiak, CTO i członek zarządu Allegro.

Nowe zasady na Allegro idą w dobrą stronę. Lepsze zdjęcia, filmy, podział informacji w wysuwających się zakładkach, podobnie jak wcześniejsze ulepszenia, powinny podnieść czytelność ofert. 

Więcej o:
Komentarze (97)
Wielkie zmiany na Allegro. Będzie czytelniej, wygodniej i bezpieczniej
Zaloguj się
 • kmtk17

  Oceniono 34 razy 18

  Nie ma to jak robić wielkie zmiany cudzymi rękami....
  A kiedy Allegro wprowadzi możliwość kontaktu TELEFONICZNEGO? Aaaaa... Nigdy, bo liczba skarg i wniosków zatkała by każdą infolinię...
  Złodzieje za 9% prowizji.

 • kasiapanowie

  Oceniono 19 razy 15

  Brak konkurencji taki monopolista zmienia się dla swojej wygody i zysków !

 • xegar

  Oceniono 31 razy 13

  Czekam na Bolero, Adagio, Andante czy po prostu Allegro2, które będzie działało tak jak stary serwis, najlepiej bez "ulepszeń" ostatnich lat, w postaci obsrania reklamami i ofert automatycznie otwierających się przez wirtualne "przypadkowe" kliknięcie myszką. Ludzikom z Allegro coś się pomyliło i zapomnieli, że nie są Amazonem czy inną IKEA, MediaMarktem lub Castoramą. Owszem, większość ofert to były sklepy, ale po tym jak ich twórca był w stanie skonstruować stronę, można było się dowiedzieć coś o kontrahencie - wiocha czy zawodowiec. :-)

 • kosher_moher

  Oceniono 19 razy 9

  te zmiany to kolejny w wykonaniu tej firmy pokaz arogancji i lekceważenia kupujących. od dawna jesteśmy manipulowani zmianami domyślnych ustawień. wszystkie te zmiany mają jeden cel - zwiększyć przychody serwisu. cała reszta to stek bzdur.

 • e-ftalo

  Oceniono 12 razy 8

  wygodniej ,łatwiej,czytelniej już było,2, 3 lata temu przed zmianami. Teraz nie dość że cały serwis jest przymulony,wszystko działa bardzo wolno,każde kliknięcie,serwis działa tylko na kilku przeglądarkach,na pozostałych nie pojawiają się zdjęcia.No i masa badziewia na ekranie,utrudniającego wyszukiwanie.Przykładowo aukcje obserwowane wyglądają jak galeria zdjęc ,zamiast listy,po co to wszystko?Kiedyś miałem na ekranie wszystko teraz musze ciągle przewijać. Luksusowy serwis?A co ze zwykłymi sprzedawcami ,amatorami?Polska nie jest luksusowym krajem,po co takie zmiany?

 • kaba61

  Oceniono 15 razy 7

  Kupiłem na Allegro"Widelec aluminiowy do roweru", który okazał się zwykłym żelastwem.Wystawiłem negatywny komentarz i w zamian sprzedający wystawił mi jeszcze bardziej negatywny.Allegro mnie olało i nie kiwnęło palcem choć sprawa wydaje się oczywista.Podobne sprawy miałem już w przeszłości i efekt identyczny.Niby mogę tam nie kupować może takie sklepy w których toleruje się oszukiwanie klientów powinny być poddane presji instytucji, które biorą pieniądze za ochronę praw konsumentów?Niestety, te instytucje mają mnie tak samo w kiszce stolcowej jak Allegro.

 • pimpao

  Oceniono 10 razy 6

  Może też taka zmiana, że sprzedający wystawia jedną aukcję z danym przedmiotem, nawet jeśli ma ich więcej. A nie trzy strony tego samego gówna, od tego samego idioty.

 • maz9

  Oceniono 4 razy 4

  Obecnie wspierani są oszuści, którzy przy aukcjach podają celowo nieprawdziwe dane. Allegro staram się omijać.

 • straznik_online

  Oceniono 4 razy 4

  Sprzedawcy teraz muszą poprawić tysiące ofert.
  A w grupie Zjednoczeni Sprzedawcy na fejsie pojawił się link do inteligentnego automatu do zmiany opisu ofert na nowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX