MWC 2017: Moto G5 i Moto G5 Plus to piękne smartfony w przyzwoitej cenie [PIERWSZE WRAŻENIA]

Daniel Maikowski, Barcelona
Lenovo stawia na średnią półkę. Najnowsze smartfony Moto G5 i G5 Plus to połączenie świetnego designu, przyzwoitej wydajności i dobrej ceny.

Moto G to najpopularniejsza seria smartfonów w portfolio Lenovo. Nie dziwi więc fakt, że na targach MWC w Barcelonie Chińczycy postanowili o niej przypomnieć, prezentując dwa nowe urządzenia - Moto G5 oraz Moto G5 Plus.

Miałem okazję odwiedzić stoisko Lenovo na MWC i muszę przyznać, że te urządzenia zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie. Mam tu na myśli przede wszystkim większy ze smartfonów, który pod względem designu nie ustępuje flagowcom. 

Lenovo Moto G5 PlusLenovo Moto G5 Plus fot. Daniel Maikowski

Po pierwsze, Chińczycy (prawie) zrezygnowali z plastiku. Obydwa smartfony zostały zamknięte w eleganckiej metalowej obudowie z nielicznymi plastikowymi elementami. Urządzenia są odpowiednio wyprofilowane i bardzo dobrze leżą w dłoni.

Większy ze smartfonów został wyposażony w ekran 5,2" (Full HD), układ Snapdragon 625 (ten sam znajdziemy w Moto Z Play), 4 GB RAM, 32/64 GB pamięci użytkownika, aparat 12 MP z technologią Dual Pixel AF, oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. G5 Plus został wyposażony w technologię szybkiego ładowania TurboPower.

Lenovo Moto G5Lenovo Moto G5 fot. Daniel Maikowski

Moto G5 ma 5-calowy ekran (również Full HD), a jego sercem jest Snapdragon 430. Na pokładzie znajdziemy również 2 GB RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci użytkownika. Całość dopełnia aparat 13 MP oraz bateria o pojemności 2800 mAh.

Obydwa urządzenia zostały wyposażone w czytnik kart microSD (do 128 GB) i pracują pod kontrolą systemu Android 7.0. Niestety Lenovo nie zdecydowało się na zastosowanie portu USB-C. Smartfony nie wspierają również technologii NFC.

Moto G5 i G5 Plus pojawią się w sprzedaży już w marcu. Mniejszy ze smartfonów ma kosztować w Polsce 1099 zł, a większy - 1299 zł. 

Więcej o: