MWC 2017: Sony idzie na całość. Takiego wideo nie nakręci żaden inny smartfon

Sony na tegorocznych targach MWC zaprezentowało kilka ciekawych smartfonów. Dwa z nich szczególnie przypadną do gustu miłośnikom nagrywania wideo.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Sony nie przyjechało na targi MWC w Barcelonie z pustymi rękami. Wręcz przeciwnie - zabrało do Hiszpanii bardzo wiele nowości. Dwa z zaprezentowanych smartfonów zapowiadają się szczególnie ciekawie. Zwłaszcza, jeśli chcemy nagrać spektakularne wideo.

Mowa o modelach Xperia XZ Premium i Xperia XZs. Oba otrzymały kamerę umożliwiającą nagrywanie wideo z prędkością 960 klatek na sekundę! 

To pozwala na uzyskanie niezwykłego efektu slow motion (spowolnionego ruchu). Dotychczasowe smartfony pozwalały na nagrania z kilkakrotnie mniejszą prędkością. Sony zrobił kamerkę, która przebija nawet bardzo zaawansowane lustrzanki i kamery. Do tego umieścił ją w smartfonie.

W trybie Super Slow Motion Xperia rejestruje wideo z normalną prędkością, aby po dotknięciu odpowiedniej ikonki przez chwilę nagrywać w 960 fps. Efekt takiego nagrania wygląda niesamowicie, co możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Sony Xperia XZs - niesamowite możliwości wideo

W trybie Super Slow Motion nagranie może mieć maksymalnie rozdzielczość HD (1280 x 720 pix). Podczas standardowego nagrania obsługiwane jest Full HD (120 kl/s) lub 4K (30 kl/s).

Pozostała specyfikacja

Xperia XZs to smartfon z ekranem 5,2 cala (Full HD) napędzanym procesorem Snapdragon 820 z 4 GB RAM. Bateria ma pojemność 2900 mAh.

Znacznie ciekawiej prezentuje się specyfikacja drugiego z telefonów. Mamy tu do czynienia z flagowcem z prawdziwego zdarzenia. Pod maską znajdziemy nowego Snapdragona 835 z 4 GB RAM do pomocy. To niedawno zaprezentowany najwydajniejszy procesor w ofercie firmy Qualcomm, z którego dostępnością miało problemy chociażby LG. Nie trzeba się więc obawiać o brak mocy obliczeniowej. Z pewnością jej nie zabraknie. Zastosowano tu także akumulator o pojemności 3230 mAh.

Bardzo ciekawie prezentuje się także wyświetlacz urządzenia, a zwłaszcza jego rozdzielczość. Wynosi ona 2160 x 3840 pikseli, jest więc to 4K. Do tego warto dodać obsługę HDR, dzięki czemu barwy będą bardziej nasycone. Sony już dogadało się nawet z Amazonem, dzięki czemu w Amazon Prime Video będzie można oglądać materiały w 4K HDR na Xperii XZ Premium.

Sony Xperia XZ PremiumSony Xperia XZ Premium fot. Bartłomiej Pawlak

To już drugi smartfon od Sony z rozdzielczością 4K, jednak pierwszy z jednoczesną obsługa HDR. Warto pamiętać, że wszystkie treści będą wyświetlane w tak dużej rozdzielczości, pod warunkiem, że zostały w takiej nagrane.

Sony rozpoczął więc nowy rok mocnym uderzeniem na rynku mobilnego wideo. Funkcja slow motion prezentuje się niezwykle ciekawie i może przydać się w nawet bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli Sony, Xperia XZs będzie dostępna w sklepach w Europie w kwietniu tego roku, a XZ Premium późną wiosną.

Więcej o: