Wystarczy zaledwie 20 minut i bateria w smartfonie naładowana do pełna. Ma być szybko i bezpiecznie

Przy okazji targów Mobile World Congress 2017 w Barcelonie chiński producent smartfonów Meizu zaprezentował ostatnie wcielenie autorskiej technologii szybkiego ładowania Super mCharge. Dzięki niej baterię o pojemności 3000 mAh da się rzekomo naładować od 0 do 100 procent w zaledwie 20 minut.

Sedno działania technologii Super mCharge opiera się na systemie HVDC, w którym przesyłany jest wysokonapięciowy prąd stały, a 11-woltowa ładowarka o natężeniu 5A dysponuje wyjątkowo dużą mocą sięgającą aż 55W. To dużo więcej w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami od Qualcomma (QuickCharge 3.0), Motoroli (TurboCharge) oraz Oppo (VOOC). Zastosowane w nich ładowarki mają ponad dwukrotnie niższe moce.

Meizu Super mChargeMeizu Super mCharge fot. Meizu

Czasy ładowania baterii o pojemności 3000 mAh z użyciem nowej wersji Super mCharge rzeczywiście robią wrażenie. Wystarczy raptem 5 minut, aby zapełnić ogniwo do 30 proc. a po 10 minutach stan naładowania może sięgnąć nawet 60 proc. Żywotność akumulatora po 800 cyklach ładowania sięga nadal 80 proc początkowej pojemności.

Z myślą o jeszcze mocniejszych ładowarkach Meizu zamierza opracować specjalny kabel z systemem zabezpieczeń, który wytrzyma moce rzędu nawet 160W.

 

Czy to bezpieczne?

Chińczycy zapewniają, że Super mCharge nie spowoduje nadmiernego nagrzewania się tak szybko ładowanej baterii. Podczas testów ogniwo nagrzewało się do temperatury 38 stopni Celsjusza. Dla porównania telefon z obsługą QuickCharge 3.0 może zrobić się nieco bardziej gorący, osiągając 44 stopnie Celsjusza. Przy takim wyniku może być już trudno komfortowo utrzymać smartfon w dłoni.

Czytaj też: MWC 2017: ZTE prezentuje niezwykły projekt "Gigabit Phone". Tak szybkiego internetu nie miał jeszcze nikt

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych smartfonów z czwartą wersją Super mCharge? Wszystko wskazuje na to, że Meizu zamierza ją wprowadzić w swoich urządzeniach na przełomie 2017 i 2018 roku.

Więcej o:
Komentarze (22)
Wystarczy zaledwie 20 minut i bateria w smartfonie naładowana do pełna. Ma być szybko i bezpiecznie
Zaloguj się
 • Ser Dell

  Oceniono 1 raz 1

  Ładować to się może i 6 godzin, byle pojemność wystarczyła na te 18 godzin intensywnego użytkowania i będzie się każdemu podobało ?? Teraz na maksymalnym wykorzystaniu telefon wytrzymuje mi raptem 6 godzin... Z włączonym cały czas ekranem podczas grania w sieciowki nie ma szans na granie bez ladowarki :(

 • kocurxtr

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawa jaka będzie żywotność baterii i jak szybko będą się rozładowywać ?
  szybkie łądowanie raczej nie jest najzdrowsze dla aku...
  no cóż pożyjemy, zobaczymy...

 • epoxy1 x

  0

  Mam LG G3 i ładowarkę Overmax. Od tabletu.
  Nie wiem jak Meizu i Oppo się do tego odniosą, ale od roku ładuję tą ładowarką baterię smartfona od zera do 30% w 5 minut, a do 60% w 15 minut.
  I nic się nie grzeje. Dla mnie ten wynalazek Meizu może nie istnieć.

 • dupajasi0

  Oceniono 2 razy 0

  Akurat na szybkość ładownia mojej Lumi 950 ani trochę nie mogę narzekać. ;-)

 • ercu

  0

  Tylko lepiej, żeby samsung nie robił takich ładowarek, bo znając ich technologię to połowa ich telefonów eksploduje, a druga połowa sie spali.

 • the_foe

  Oceniono 4 razy 0

  radziłbym trzymać się z daleka od tak ładowanej baterii, bo jak zawiedzie układ albo czujniki w baterii to bedzie wielkie buuum

 • Kazik Wędrowny

  0

  Najśmieszniejsze jest to, że niektóre, dawno wynalezione technologie w ogóle nie zostały wprowadzone do produkcji i użycia - leżą gdzieś w przepastnych sejfach koncernów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX