Piątoklasistka napisała list do szefa Tesli Motors. Reakcja? "To świetny pomysł. Zrealizujemy go!"

Daniel Maikowski
Elon Musk ma nowego doradcę. Została nim Bria, uczennica piątej klasy szkoły podstawowej. Dziewczynka postanowiła podzielić się z szefem Tesli Motors swoim interesującym pomysłem.

Ile wynosi budżet marketingowy Tesli Motors, jednego z najbardziej innowacyjnych koncernów motoryzacyjnych na świecie? Okrągłe ZERO DOLARÓW. Tesla nie korzysta z agencji reklamowych, nie posiada szefa marketingu i nie dysponuje siecią dealerów.

Co więcej, w telewizji, prasie i internecie próżno szukać reklam firmy z Palo Alto. To świadoma strategia przyjęta przez szefa Tesli Elona Muska. Strategia, która dotychczas sprawdzała się znakomicie.  Wkrótce może ona zostać jednak nieco zmodyfikowana.

Bria pisze list do Elona Muska

Bria jest uczennicą piątej klasy szkoły podstawowej. O elektrycznych samochodach i Tesli Motors wie niemal wszystko. A to za sprawą swojego taty Stevena Lovedaya, który jest dziennikarzem motoryzacyjnym, publikującym m.in. dla serwisu Inside EVs. To właśnie Steven umieścił na Twitterze list napisany przez swoją córkę w ramach szkolnego wypracowania. Jego adresatem był sam Elon Musk.

W liście Bria podziękowała szefowi Tesli za to, że jego firma jest przyjazna środowisku i produkuje energooszczędne pojazdy. Dziewczynka wspomniała, że w przyszłości chciałaby zostać politykiem i zlikwidować zakaz sprzedaży aut Tesli na terenie Michigan. Zakaz ten wynika z obowiązującego w tym stanie prawa, zgodnie z którym koncerny mogą oferować swoje samochody jedynie przez pośredników.

Jednocześnie Bria złożyła szefowi Tesli pewną zaskakującą propozycję:

Zauważyłam, że się nie reklamujecie, ale wiele osób tworzy amatorskie reklamy Tesli, które wyglądają bardzo profesjonalnie i są bardzo zabawne. Pomyślałam więc, że moglibyście ogłosić konkurs na najlepszą amatorską reklamę, a zwycięski spot zostałby wyemitowany na antenie. Najlepsze jet to, że nadal nie musielibyście poświęcać czasu i pieniędzy na tworzenie własnych reklam. Jednocześnie byłoby to coś, co wasi fani i klienci z pewnością by pokochali

- czytamy w liście.

Na reakcję Elona Muska nie trzeba było długo czekać. „Dziękuję ci za twój piękny list. To świetny pomysł. Zrealizujemy go” – napisał na Twitterze szef Tesli Motors, który słynie z tego, że rzadko rzuca słowa na wiatr. Nawet w internecie.

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o:
Komentarze (46)
Piątoklasistka napisała list do szefa Tesli Motors. Reakcja? "To świetny pomysł. Zrealizujemy go!"
Zaloguj się
 • Ulthion V (KaenV)

  Oceniono 9 razy 5

  A po co komu marketing, skoro media to robią. Nie wiem czy za darmo czy nie ale tak samo jak się sztucznie nakręca np jakichś "youtuberów". Normalna firma płaci miliony za reklamy. Musk nie dość, że miał 4.5mld od władz to jeszcze ma darmową reklamę. No żyć nie umierać. Znacznie bardziej bym szanował, gdyby normalną drogą osiągał sukces, a tak wygląda to trochę jak sztucznie nadmuchana bańka.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 19 razy 5

  Moja córcia jest w czeciej klasie i prosi o wiencej artykułuf o Melonie Usku.
  Usku musisz!
  U nas w zielonym Otwocku ciomgle jeszcze nie ma sklepu z Teslami i dlatego miejscowa szlachta nadal musi kupować BMW i zanieczyszczać atmosferę.

 • cassius769

  Oceniono 5 razy 5

  Za darmo. Reklama Muska w swiatowych mediach. Reklama na dziewczynke.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 17 razy 5

  "wzruszyła mnie twoja historia" :)
  a tak na marginesie - ciekaw jestem kiedy "ekolodzy" wpadną na pomysł, że korzystanie z energii słonecznej, powoduje... BINGO! - "zużywanie się słońca" !
  I rządy opodatkują dodatkowo taki sposób pozyskiwania energii tłumacząc, że ..."no wicie, rozumicie, tu nie chodzi o nas, tu chodzi o te przyszłe i jeszcze przyszlejsze pokolenie, które pozbawiamy życiodajnego słońca! musimy myśleć o przyszłości, być odpowiedzialnymi, dbać o słońce! przecież kolejnego nie dostaniemy! dlatego tez czując odpowiedzialność.....BUM! 70% VAT za pozyskiwanie energii z fotowoltaiki."
  :)

 • wuetend

  Oceniono 20 razy 4

  "Ile wynosi budżet marketingowy Tesli Motors, jednego z najbardziej innowacyjnych koncernów motoryzacyjnych na świecie? Okrągłe ZERO DOLARÓW."

  buhahaha.
  A dalej jest jeszcze lepiej:

  "Co więcej, w telewizji, prasie i internecie próżno szukać reklam firmy z Palo Alto. To świadoma strategia przyjęta przez szefa Tesli Elona Muska."

  Pewnie Tesla Motors LLC nie wykłada ani centa, ale jakaś "Elon Musk Foundation" - jakieś 100mln USD rocznie.
  No błagam - co najmniej 2 artykuły na tydzień o Panu CEO i Jego innowacjach to zapewne wasza czerska tradycja?

 • ludzkiipan

  Oceniono 19 razy 3

  obrzydliwe jak lansuja cwaniaczka, ta córcia akurat napisala wazeline a tacio przypadkiem prowadzi gazetke o autach tesli

 • szlaksobieskiego.pl

  Oceniono 5 razy 3

  "Zauważyłam, że się nie reklamujecie, ale wiele osób tworzy amatorskie reklamy Tesli," pięcioletnie dziecko nie tylko czyta i piszę ale analizuje rynek reklam pod kątem źródła pochodzenia

 • pamejudd

  Oceniono 4 razy 2

  Ta wrzutka medialna jest tak żenująca, że skręca mi żołądek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX