MWC 2017: LG pokazało smartfona z potężną baterią. Wytrzyma kilka dni na jednym ładowaniu

Daniel Maikowski
Niezwykle popularny w Polsce smartfon LG X Power doczekał się następcy, który ma dysponować jeszcze lepszą baterią.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznych targów MWC 2017 w Barcelonie była bez wątpienia premiera nowego flagowego smartfona LG G6. Telefon ten zgarnął niemal wszystkie branżowe nagrody i wyróżnienia, które można było zdobyć w Barcelonie. Nam G6 także się spodobał, o czym możecie przeczytać w tym tekście

W Barcelonie LG zaprezentowało jednak również innego smartfona, którego premiera przeszła bez echa, a szkoda, bo to urządzenie ma spore szanse, aby osiągnąć rynkowy sukces - szczególnie w Polsce. Mowa o LG X Power 2 - smartfonie z potężną baterią.

LG X Power 2 jest następcą ubiegłorocznego LG X Power, którego osobiście miałem przyjemność testować. Smartfon ten charakteryzował się przeciętną specyfikacją, ale miał jedną cechę, która sprawiła, że napisałem poniższe słowa:

(...) uważam, że wypuszczenie na rynek smartfona, którego największą zaletą jest mocna bateria (...) jest świetnym pomysłem. Nie zdziwię się jeśli LG X Power pod koniec roku okaże się jednym z największych hitów sprzedażowych koreańskiego producenta.

I nie pomyliłem się. Z moich rozmów z przedstawicielami polskiego oddziału wynika, że LG X Power w ostatnich miesiącach 2016 roku był zdecydowanie najpopularniejszym smartfonem LG w Polsce. Odniósł również spory sukces w kilku innych krajach.

Nie dziwi więc fakt, że południowokoreański koncern postanowił pójść za ciosem. Czym wyróżnia się LG X Power 2? Jeszcze lepszą baterią o pojemności 4500 mAh, która powinna wytrzymać kilka dni na jednym ładowaniu. Ile dokładnie? O tym przekonamy się, gdy telefon trafi w nasze ręce i dokładnie go przetestujemy.

LG X Power 2LG X Power 2 fot. LG

Bateria w X Power 2 jest nie tylko pojemna, ale można ją również szybko naładować. Napełnimy ją do 50 procent w zaledwie 60 minut.

Oprócz tego, LG postanowiło popracować nad wydajnością smartfona, która w ubiegłorocznym modelu trochę kulała. Nowy X Power wyposażono w 5,5-calowy ekran HD, 8-rdzeniowy układ o taktowaniu 1,5 Ghz,1,5/2 GB RAM i 16 GB pamięci na dane.

Na pokładzie znajdziemy również dwa aparaty: tylni (13 MP) oraz przedni 5 MP.

Miłą niespodzianką jest fakt, że LG X Power 2 będzie pracować pod kontrolą najnowszego Androida w wersji 7.0 (Nougat).

Urządzenie ma trafić do sprzedaży w Polsce jeszcze w tym miesiącu. Nie znamy jeszcze jego ceny. W przypadku ubiegłorocznego modelu było to około 800 zł

Oto pełna specyfikacja urządzenia:

Ekran: 5,5-calowy HD (In-cell Touch)

Układ: 1,5 GHz Octa-Core

Aprat: 13 MP (tylni); 5 MP (przedni, szerokokątny, lampa LED)

RAM: 2GB lub 1,5 GB

Pamięć: 16 GB (slot kart Micro SD do 2 GB)

Bateria: 4,500 mAh (wbudowana)

System: Android 7.0 Nougat

Wymiary: 154,7 x 78,1 x 8,4 mm

Waga: 164 g

Sieć: LTE/3G/2G

Łączność Wi-Fi (802,11 b, g, n), Bluetooth 4.2, USB 2.0

Więcej o: