Mark Zuckerberg odbierze tytuł naukowy, choć 12 lat temu rzucił studia. Bill Gates radzi: Wpisz to sobie w CV

Robert Kędzierski
W 2005 r. Mark Zuckerberg rzucił studia na Harvardzie, aby rozwijać mało znany wówczas serwis - TheFacebook, Dziś, jego biznes jest wart 400 mld dolarów, a Zuckerberg wkrótce powróci na swoją macierzystą uczelnię i odbierze dyplom.

Mark Zuckerberg 25 maja odbierze tytuł naukowy swojej macierzystej uczelni. Według władz Harvardu w pełni na to zasłużył - donosi The Verge. Facebook jest bowiem "jednym z wynalazków, który ma wielki wpływ na sposób komunikacji ludzi na całym świecie". 

Czytaj też: Pierwsza strona Marka Zuckerberga wygląda dziś dość zabawnie. 

Największy serwis społecznościowy miał całkiem przeciętne początki. Został założony przez Zuckerberga w roku 2004, właśnie podczas jego studiów na Harvardzie.

Dwudziestoletni Mark szybko zrozumiał jednak, jak wielki potencjał ma TheFacebook - tak wówczas nazywał się serwis. Zuckerberg mury uczelni opuścił już rok później. Przeniósł się dokładnie na drugi koniec Stanów Zjednoczonych - do Doliny Krzemowej. Tam zmienił maleńki serwis w jeden z największych biznesów w świecie technologii. 

Przyznanie tytułu naukowego promuje specjalny film. Mark Zuckerberg rozmawia z Billem Gatesem, który również rzucił studia. Twórca Microsoftu radzi mu m.in., że po otrzymaniu dyplomu powinien od razu wpisać go do swojego CV.

Co ciekawe, Bill Gates założył Microsoft również jako dwudziestolatek. Obu gigantów technologii dzieli więc kilka dekad życia, ale łączy ich olbrzymi wpływ na kształt świata, w którym żyjemy. 

Więcej o:
Komentarze (21)
Mark Zuckerberg odbierze tytuł naukowy, choć 12 lat temu rzucił studia. Bill Gates radzi: Wpisz to sobie w CV
Zaloguj się
 • gadolinn

  Oceniono 6 razy 2

  i takie odrzutki uniwersyteckie, ktore troche szmalu zrobily mysla, ze sa wszechmocne - jeden bedzie zyl 1000 lat, drugi do innej galaktyki poleci, trzeci w rurze bedzie pobijal rekordy predkosci, czwarty ....

 • susceptant

  Oceniono 2 razy 2

  Tytuł naukowy to profesor. Pozostałe to stopnie naukowe lub tytuły zawodowe.

 • kac

  0

  Cóż. żałosne... jak cały F*k zresztą oczywiście. Jak widzi się ludzi na wakacjach, nie patrzących na to co się na około nich dzieje tylko przyklejonych nosami do telefonów to po prostu żal się robi... Co oni zrobią gdy Internetu/prądu kiedyś im zabranie, gdy trzeba będzie skontaktować się w 'realu' z prawdziwymi znajomymi....

 • lukamipisze

  Oceniono 2 razy 0

  "Został założony przez Zuckerberga w roku 2004, właśnie podczas jego studiów na Harvardzie."

  Został skradziony.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 6 razy -2

  to teraz w USA po prostu KUPUJE się dyplomy Harvardu....?

  Interesujące... ja myslałem, że na studiach trzeba uczyć się, zdawać egzaminy i pisac prace dyplomowe, które musza być potem obronione...

  ale kto bogatemu zabroni...

 • frakcja-z

  Oceniono 4 razy -2

  www plenery net - bo nawet najdalsza podroz zaczyna sie od pierwszego kroku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX