Mark Zuckerberg odbierze tytuł naukowy, choć 12 lat temu rzucił studia. Bill Gates radzi: Wpisz to sobie w CV

Robert Kędzierski
W 2005 r. Mark Zuckerberg rzucił studia na Harvardzie, aby rozwijać mało znany wówczas serwis - TheFacebook, Dziś, jego biznes jest wart 400 mld dolarów, a Zuckerberg wkrótce powróci na swoją macierzystą uczelnię i odbierze dyplom.

Mark Zuckerberg 25 maja odbierze tytuł naukowy swojej macierzystej uczelni. Według władz Harvardu w pełni na to zasłużył - donosi The Verge. Facebook jest bowiem "jednym z wynalazków, który ma wielki wpływ na sposób komunikacji ludzi na całym świecie". 

Czytaj też: Pierwsza strona Marka Zuckerberga wygląda dziś dość zabawnie. 

Największy serwis społecznościowy miał całkiem przeciętne początki. Został założony przez Zuckerberga w roku 2004, właśnie podczas jego studiów na Harvardzie.

Dwudziestoletni Mark szybko zrozumiał jednak, jak wielki potencjał ma TheFacebook - tak wówczas nazywał się serwis. Zuckerberg mury uczelni opuścił już rok później. Przeniósł się dokładnie na drugi koniec Stanów Zjednoczonych - do Doliny Krzemowej. Tam zmienił maleńki serwis w jeden z największych biznesów w świecie technologii. 

Przyznanie tytułu naukowego promuje specjalny film. Mark Zuckerberg rozmawia z Billem Gatesem, który również rzucił studia. Twórca Microsoftu radzi mu m.in., że po otrzymaniu dyplomu powinien od razu wpisać go do swojego CV.

Co ciekawe, Bill Gates założył Microsoft również jako dwudziestolatek. Obu gigantów technologii dzieli więc kilka dekad życia, ale łączy ich olbrzymi wpływ na kształt świata, w którym żyjemy. 

Więcej o: